Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt? És én...

Miért csinálja ezt? És én miért bizonytalanodom el?

Figyelt kérdés
Egyszerűen olyan szépen megy amikor nincs senki a pályán. De tegyük fel ügetünk és mondjuk ott áll két három ember akkor leáll lépésbe és ha nem is alig bírom áthajtani köztük. Ugyan ez van lovakkal. Csak az a baj velem hogy amikor többen vannak a pályán akkor elbizonytalanodom. Nem leszek magabiztos és szerintem ezt a ló érzi is rajtam. Pláne ha engem néznek. :/ Miért van az hogy ő le áll ha valakit lát? És ezt csak úgy mellékesen én miért bizonytalanodom el?
2011. okt. 21. 08:41
 1/4 x) ***** válasza:
100%

Ez alapvetően teljesen normális, minden ló így van vele, mivel csoportban élő állat. Keresi a minél nagyobb társaságot mert biztonságban érzi magát. Az emberek iránt is hasonlóan érdeklődik, mivel ismeretlenek jól meg akarja őket nézni.

Ilyenkor adj neki feladatokat: kis kör, hátralépés, gyorsíts föl egy kicsit, érd el hogy rád figyeljen (erre a legjobb ha beszélsz hozzá). Szóval a lényeg hogy engedd meg neki hogy fél percre fölmérje az idegeneket utána vissza a munkához.

Te pedig azért bizonytalanodsz el mert nem tudod a ló mit fog csinálni ennyi ember között.

2011. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a választ! :)
2011. okt. 21. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó nagyon jól leírta a teendőket, még annyit tennék hozzá, hogy játszd át a száját, csak egész finoman, ha látod, hogy már nagyon nagyon állna meg, akkor erősebb csizma, határozottabb előrelovaglás, és akár cuppoghatsz is.

Pár körön keresztül még csinálni fogja, de utána abba hagyja, mert tudni fogja, hogy ezt veled többé már nem lehet megcsinálni.

2011. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, ahogy már írták próbáld valamivel elterelni a figyelmét a külső dolgokról. az is sokat segít, ha játszol a szájával, tehát apró felvételeket csinálsz váltakozva balra-jobbra. így folyamatos kontaktusban vagy a lóval, jobban figyel rád.
2011. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!