Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló irányításával kapcsolatban...

Ló irányításával kapcsolatban szeretnék kérdezni (kell a kérdőjel)?

Figyelt kérdés

Az oktatóm már többször mondta, de valamiért nem bírtam megjegyezni, ezért itt kérdezem.


Tehát: Ha balra szeretnék kanyarodni, akkor a bal lábam a hevederen, jobb pedig kicsit hátrébb ugye?

És a szárral mit csináljak? Valami olyasmit mondott, hogy egyik tart, másikat kicsit húzzam meg. De melyiket?


Nem akarok még egyszer megkérdezni, mert kicsit türelmetlen az oktató.


2011. júl. 9. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó tökéleteset írt.
2011. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ha nem baj lenne pár kérdésem, mert néhány fogalomról nem hallottam még :)


Amikor ugye balra szeretnék fordulni, azt írtad, hogy a bal láb zárjon oda az oldalához. De nekem mindig oda van simulva a vádlim is. Vagy az úgy rossz? Kicsit erősebben zárjam oda? És ez azért, kell, mert a szár balra "húzásával" a fejét irányítom főleg és a bal lábammal pedig a testét nyomom jobbra és így nagyobb ívben fordul igaz?


Amiket nem értek:

1. Ne tudjon elmenni a vállán

2. Ha nem tartana meg a jobb szár, azaz a külső, akkor szépen lezavarnád a lovat lábáról

3. elmenne a vállán



Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de én leginkább úgy tudom ezeket alkalmazni, hogyha tudom, hogy mit miért kell csinálni.

Például olvastam egy választ ezzel kapcsolatba, hogy kicsit a testsúllyal is irányítani kell, mert így "alálép" a ló. Ez nekem mindig eszembe jut, és így sokkal könnyebb :)


Köszönöm előre is!

2011. júl. 11. 16:15
 13/17 A kérdező kommentje:
1, 3 ugyan az :)
2011. júl. 11. 16:17
 14/17 anonim ***** válasza:

Mindhárom kérdésed az "elmegy a vállán" kategória. Ami azt jelenti, ha egy bal fordulóban a jobb szárat utánadobod, mint a biciklikormányt, nem lesz, ami "lezárja", "támassza" a jobb vállát. Ilyenkor a mozgás jellemzően elindul jobbra. De mivel a feje be van húzva balra, csak a "vállán", a váll irányába tud mozgást indítani. Ezért nem lehet egy szárral fordítani, kell a külső szára, ami ezt megakadályozza.


Összefoglalva:

- testsúly belülre

- belső szár fordít

- külső szár vezeti az íven a lovat (és támasztja a vállat)

- belső csizma a hevedernél - ez a tengely, ami körül fordul a ló

- külső csizma a heveder mögött - ez megakadályozza a far kiesését, biztosítja a hajlítást

2011. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De jó! Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. júl. 12. 08:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha balra szeretnél kanyarodni, akkor a jobb csizma heveder felett, és a bal szárat húzod, FONTOS, HOGY A JOBB OLDALIT NEM ENGEDED!

Ha jobbra szeretnél kanyarodni, akkor a baj csizma heveder felett, és a jobb szárat húzod, és a bal oldalit megtartod :D SOK SIKERT :)

2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

bocsánat, már másodszor látom a heveder felett kifejezést.

Nem felett (az igen érdekesen nézne ki ha ezt szó szerint értenénk) hanem mögött...(kb 1 tenyérrel)

2011. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!