Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló irányításával kapcsolatban...

Ló irányításával kapcsolatban szeretnék kérdezni (kell a kérdőjel)?

Figyelt kérdés

Az oktatóm már többször mondta, de valamiért nem bírtam megjegyezni, ezért itt kérdezem.


Tehát: Ha balra szeretnék kanyarodni, akkor a bal lábam a hevederen, jobb pedig kicsit hátrébb ugye?

És a szárral mit csináljak? Valami olyasmit mondott, hogy egyik tart, másikat kicsit húzzam meg. De melyiket?


Nem akarok még egyszer megkérdezni, mert kicsit türelmetlen az oktató.


2011. júl. 9. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
A kantárt húzd meg csak azon az oldalon, amerre kanyarodni szeretnél.
2011. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Balra húzod jobbra engeded :)
2011. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell egyiket sem tartani? Valami olyasmit mondott. Olyan lehet, hogybalt tartom jobbat engedem? Vagy ez hülyeség?

És mennyire kell húzni? Ez függ a ló szájának az érzékenységétől is? De honnan tudom, milyen érzékeny a szája?

(bocsi a sok kérdésért)

2011. júl. 9. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Belső szárat rövidebbre fogod, a külsővel tartod a támaszkodást, tehát a külső szár megtart.

Egyébként ha nem mersz az oktatódtól kérdezni, akkor inkább keress másikat, mert jó edző nélkül lőttek az egésznek.

2011. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyformán feszes szár van a kezedben, nem húzod, de érzed, hogy tartod. Ha balra akarsz kanyarodni, akkor a bal szárat kicsit húzod, érzed, mikor jó, mikor kanyarodik, és a jobb szárat pedig tartod, szóval nem behúzod a fejét balra, a jobb szár meg lóg, csak tartod. A lábad pedig midnig az ellenkező oldalon piszkálja az oldalát, tehát ha balra akarsz kanyarodni, akkor a jobb lábadat használod, de ha elengedi magát a ló, akkor nem kell ezt használni annyira, csak éppen a kezed, vagy azt nem, és ezt, bár akkor inkább súlyponttal irányítsd:)
2011. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amikor balra akarsz fordulni, bal szárat "húzod", a jobbat pedig úgy tartod, hogy rásimuljon a ló nyakára, és jobb csizmával hajtod.
2011. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Ne halgass az oktatódra. Ez szerintem számodra könnyebb:

Arra húzzad a kantárszárat, amerre fordulni szeretnél.

Onnan tudod, hogy érzékeny-e a szája, hogy picit meghúzod a szárat, és ha kanyarodik, akkor érzékeny. Ha viszont megy tovább előre, akkor nyugodtan ránts rajta, mert köcsögösködik. Remélem, tudtam segíteni!:)

2011. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha balra akarsz menni óvatosan balra húzod a kantárt,és a jobb lábaddal kicsit megnyomod a ló oldalát!Ha jobbra akkor pont fordítva.Bízz bennem,7 éves korom óta lovagolok.Most 13 vagyok:)
2011. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

külső tart, kanyar irányába eső finoman magad felé húz.

de tényleg inkább az edzőt kérdezd, keress egy jobbat :)

2011. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Szóval ha pl balra szeretnél fordulni, akkor:

- meghúzod a bal szárat

- mindeközben a jobb szárat megtartod feszesen, hogy a ló ne tudjon elmenni a vállán

- eközben a bal csizmát odazárod a hevederhez, s ezzel szépen rá tudod hajlítani a lovat a fordulat ívére. Ha nem tartana meg a jobb szár, azaz a külső, akkor szépen lezavarnád a lovat lábáról, és elmenne a vállán. Viszont, ha nem zárod oda a belső csizmát, akkor nem tudod normálisan meghajlítani a lovat.

- mindeközben a külső, azaz a jobb csizma egy picit hátrébb csúszik, és támogat, hogy a hátsó lábakat felélessze, és hogy az ütem megmaradjon, de ugyanolyan szerepe is van, mint a külső szár megtartásának.


Ha türelmetlen az oktatód és nem mersz tőle kérdezni, az nem túl jó, mert tele leszel ilyen kérdésekkel, és a sok megválaszolatlanság miatt szorongani fogsz lóháton, ami nem túl előnyös, pláne akkor nem, ha vmiféle vészhelyzet van.

Figyelmedbe ajánlom a Lovasakadémia könyvek közül 'A jól képzett lovas' címűt, ez mindent részletesen elmagyaráz.

2011. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!