Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan ered a "megbokrosodik...

Honnan ered a "megbokrosodik a ló" kifejezés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


én egy ilyet találtam, elég nehéz a nyelvezete, de talán ki lehet venni a lényeget:


"Mert amikor megbokrosodik a ló, s a hátsó lábait felrúgja, a farát feldobálja, akkor lobog, s ló--bog lesz a farka! De hiszen ismerjük jól a lófarkas lobogót is! Maga a megbokrosulás bokrosodás - remek képi képződménye nyelvünknek, valóban a megbokrosodott ló hasonlít a szélcibálta bokorhoz. A bokor pedig a boglyához, a boghoz és így tovább. De azt se feledjük, hogy a lobogó szavunk rokonértelmű párja a zászló! Ez pedig további összefüggésben lehet a székely lófők lovas osztagaival, egységeivel, amely tán száz ló és lovas volt! Az mindenképpen érdekes tény, hogy a lobogó és a zászló szavunkban egyaránt benne van a ló. De hadd említsük, hogy a lob, lobogás, lobbanékonyság és így tovább, kapcsolatban állhat a megbokrosult lóval."



forrás: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan hogy a megvadult ló képes bevágtázni átláthatatlan területre, fák, bokrok közé amit "tiszta fejjel" magától nem csinálna.
2011. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leírom szerintem hogy van ez.

A megbokrosodott ló: az addig nyugodt ló ellenkezik, le akarja dobni a lovasát, bakol, ágaskodik, dobálja magát.


A megvadult ló: rátámad az emberekre, rúgja harapja őket, esetleg a mezőn jól megkergeti.


Amikor a lovak elszaladnak én csak simán menekülésnek nevezném, mivel a ló természetéből adódóan egy menekülő állat és sokszor van, hogy megijednek egy dologtól és elmenekülnek. Például ha terepen megy egyedül a lovas és a ló találkozik valami számára nagyon ijesztővel, sarkon fordul és ellenkező irányba vágtat(na, ha a lovas engedné). Ez a jelenség csapatban sokkal erősebb, mert 1 megijed és viszi magával a többit, egymást még jobban felhúzzák, ilyenkor nem számít min, vagy kin mennek át. Ez semmiképpen se nevezhető ez megvadulásnak vagy megbokrosodásnak, mert nem a ló maga dönti el, hogy na én most bunkó leszek és támadok, hanem külső körülmény idézi elő ezt az ösztönös reakciót.

2011. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A megbokrosodott ló valami behatás miatt elveszti az eszét és lényegében csak menekül (akár a saját lovasától is), ilyenkor mindenféle zsumbulyba, bokrok közé, akácosba is bemegy, amit egyébként nem tenne meg.

Szerintem ezt jelenti

2011. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze a bokorhoz. Mondjuk úgy, hogy ez durva fordítás, és hülyén jön ki.
2011. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!