Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Furioso vagy Angol telivér?

Furioso vagy Angol telivér?

Figyelt kérdés

Szeretnék lovat venni ( már volt lovam ) de nem tudok dönteni a két fajta között.

Ti melyiket ajánlanátok?



júl. 23. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Furioso
Angol telivér
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Mire használnád? Mik az elvárásaid, illetve te mit tudsz nyújtani?
júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Bocsánat, off lesz, mert nem tudok a kérdésre válaszolni ez alapján, de: miért nem lehet mezőhegyesi félvérnek nevezni? Ha már egyszer nemzeti kinccsé is van nyilvánítva?
júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igényes hobbi lónak használnám , néha mennék kisebb ugró versenyekre. Félrideg tartásban lenne bértartásban egy közeli tanyán ahova heti kb 4-5ször ki tudnák járni. Terepre túrákra is járnák vele. Az angol telivér azért tetszik mert tökéletes a magassága a testfelépítése számomra és tetszik a gyorsasága de az angol telivérek többsége sokkal temperamentumosabb mint egy furioso (mezőhegyesi félvér). A furioso viszont egy kicsit nagyok számomra de nekik a többsége könnyebben kezelhető és kevésbé temperamentumosabbak.
júl. 23. 11:11
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi tetszik a testfelépítésén? Az alacsonyan illesztett nyaka?

Egyik sem kezdőnek való fajta.

júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

A Kérdező már nem kezdő, azzal kezdte, hogy már volt lova . Nekem első lovam angol telivér volt, nem bántam meg, de ő hihetetlenül nyugodt, kedves, barátságos és könnyen kezelhető volt. Mindenki mondta, hogy ő tényleg más. Viszont a mostani lovam, ő félig telivér, hozza a tipikus telivér tulajdonságokat, tényleg temperamentumos és iszonyú energikus. A temperamentumos nem jelent rosszat, bár ő nem olyan nagyon, de azért valamennyire igen, csak máshogy kell kezelni, több kitartást kell.

A frusiokkal nincs személyes tapasztalatom, de ismerettségi körből azt mondták, kedves, nem olyan nagyon menős, jól kezelhető ló.

A telivérekkel sokat kell foglalkozni, meg leginkább fárasztani. Így inkább frusiot mondanék, de nézegess lovakat, úgyis lesz egy, amibe beleszeretsz, de ha nem, mindig hoz valamit az élet.

júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem lenne kezdő, nem kérdezne ilyeneket.
júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Örök igazság és lehet, hogy elcsépelt dolog, de szerintem akkor is tény, hogy sosem fajta alapján választunk lovat! Persze mindenkinek tetszhet x lófajta és akkor elsősorban olyan lovakat nézeget az ember, de sosem értettem ezt a sarkos leszűkítést. Dolgoztam együtt/ lovagoltam egy bizonyos lófajta 20- 30 egyedét, mégsem volt két egyforma közötte. Ezek a sémák amik vannak akár a küllemét akár a belső értékmérő tulajdonságait illetően, ezek csak “támpontok”. Angol telivér és angol telivér között is lesz különbség, nincs két egyforma ló. Amit te írtál hobbira mindkettő fajta jó lehet, emellett még számtalan másik is. Edződ jelenlétében és segítségével nézelődj, próbálj ki több lovat ne csak egy fajtát és az igazit úgyis érezni fogod.
júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
2- es: A Furioso-North Star név ugyanúgy elfogadott mint a mezőhegyesi félvér, függetlenül attól, hogy nemzeti kincsé lett e nyilvánítva vagy nem.
júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!