Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen stílusúnak képzelitek...

Milyen stílusúnak képzelitek el ezt a lovardát?

Figyelt kérdés

Képzeletbeli lovardáról van szó, bár lehet Schleich lovakkal megvalósítom.

Körülbelül 60 ló lakja, ebből 20-25 bértartásban, többi póni és iskolaló. Van angol és western is, illetve a bértartottaknak boxos és ridegtartás. Azt még nem döntöttem el hogy hogy és hány istálló legyen. 1 fedett, 1 nyitott pálya, bár nem tudom elég-e. 3 körkarám futószárazáshoz. A lovak nap közben mindig kint vannak legelőkön, több is van, csak éjszakára vannak a boxban. Családias közösség, és kisebb versenyeknek otthont ad. Van pár tehén, szamár is, de azok egy külön élnek.

Úgy értem, hogy milyen stílusúnak képzelitek el, hogy az a tipikus zöld rácsos boxos, vagy kő épület vagy fehér kerítés stb..

Képek, hogy érthető legyen.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



júl. 4. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
jo
júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már egy viszonylag nagy vállalkozás, szóval mire idáig eljutnak, ezek a dolgok kialakulnak.


Hogy milyen a kerítés, az szerintem lovanként is változik, mert az egyik hülye beszorul, a másik fél, a harmadik kidönti a fenekével. Pláne ha pónikat is tartanak, az végképp rémálom. 🤦🏻


Lehet nem aesthetic, de az állatok igénye fontosabb, mintsem, hogy egységes legyen a dekor.


A köves ház egynek akár jó is, de abból a macskakőből a lócitromot kimosni egy rémálom lesz, meg ha esik csúszik is álatalában.

Mivel ha a lónak eltörik a lába az nagyon gáz, inkább legyen sár, mint ez.


Az a pázsit meg szép, de ilyen csak angilában van ahol állandóan esik, és ott is látod csak egy ló van benne. Ahol tényleg élnek a lovak, jól érzik magukat, ott ki lesz taposva a gyep, van dzsuva amibe hempereghet az állat, nincs telenyomva gyomírtóval, szóval vannak benne vadnövények is, és nem manikűrollóval van vágva a fű, hanem legelve.

júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy nem létező dologról van szó, csak véleményre voltam kíváncsi, nem arra, hogy így jó, úgy jó stb.. Ne vedd támadásnak, csak nem ez volt a kérdés.
júl. 4. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem vettem annak, de mondom, véleményem szerint egy sikeres, jól menő lovarda szedett-vedettebb lesz, óhatatlanul.


Ami a képen van, az szép, de nem praktikus sokszor.

júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Miért kéne, hogy a lófajta határozza meg a stílust? Ez egy gyönyörű lovarda és minden fajta befér ide. Nem gondolom, hogy a lovak határozzák meg a hely szépségét.
júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%

Nem a külsőségeken múlik, hogy jó-e egy lovarda. Az embereken.


Az ember szerintem pont lesz@rja milyen kövekkel van kirakva az istálló, ameddig tiszta, és megfelel az állatok igényeinek.


Akinél bértart a gazda, vagy lovagolni tanul a gyereked, az milyen? Ért a lovakhoz? Becsületes? Türelmes? A lovászok alkesz senkiházik, vagy normálisak?

júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!