Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom visszafogni a lovam?

Hogyan tudom visszafogni a lovam?

Figyelt kérdés
Nagyon menős a lovam(versenyló,fiatal )… jelenleg egy egyszertört decatlonos csikózablája van ami semmit sem ér… Csak futószárazni szoktam vele és a legutóbbi futószárazás sem alakult a legjobban nem ért neki semmit a zabla és csak ment és ment nem lehetet leállítani persze ez mind nyílt helyen (és még idegenek vagyunk úgymond egymásnak nem ismeri a környéket ) valami zabla ajánlat??
2022. ápr. 3. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Helyes lovaglással. Pont nem azzal, hogy vissza akarod fogni, és a zabla nem fogja megoldani. Keress jó edzőt.
2022. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
elősorban, igen helyes lovaglással. 1es lehet hogy van edzője csak másoktól is akar tanácsokat kérni. akár kipróbálhatsz új zablát ha nagyon szükséges, nemlehet hogy nincs eléggé lefárasztva ugye még fiatal, sok mozgás kell neki. mozgasd át a zablát a szájában, ha nagyon rohan, ügetésnél emelkedj kisebbeket, feszísd meg a hasad és a derekad, és ne húzd folyton a száját, attól lehet hogy csak jobban fog előre menni és belefeszül a zablába, inkább tart-enged a szár, nyilván nem úgy hogy egyik pillanatban odaadom neki az egész szárat aztán megrántom a feját, hanem csak kicsi mozdulatokat, csinálj úgy a szárral mintha egy szivacs lenne és azt nyomogatnád.vágtánál pedig minden vágtaugrásnál feszísd meg a derekad és úgymond ellenálj kicsit a mozgásának, de attól még hogy rohan a csizma legyen ott mert a legmenősebb lónak is kell csizmasegítség, vágtánál is átmozgathatod a zablát vagy játszhatsz a szájával. amikor nekem mondta az edzőm hogy néha engedjek a kezemen, először nem is hallgattam rá mert gondoltam hogy attól, hogy engedek rajta mkért lassulna, de tényleg működik. ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan:)
2022. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, most látom, hogy csak futószárazol vele, bocsánat ez elkerülte a figyelmemet, visszont úgy is tudsz játszani a szájával, vagy javíts a tartásodon, állásodon, lehet hogy túlságosan mögötte állsz és ezáltal jobban hajtod, vagy az ostort túl közel tartot hozzá, ilyenkor fektest le a füldre és csak akkor használd ha nem indul el de ezek szerint ulyen nem nagyon van
2022. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2es! 1es vagyok. Szerintem nem kellett volna emiatt lepontoznod. Lehet, sőt valószínűnek tartom, hogy van edzője, és pont ezért tettem elé egy jelzőt is. Ha lenne jó edzője, akkor nem zablában gondolkodna, és nem abban, hogy hogy fogja vissza a lovat. Egyszerűen azért, mert ez a gondolkodás techikailag semmi jóra nem vezet. Vannak esetek, amik során kell a zablaváltás, de ez nem az az eset. Én is nap mint nap cserélem a lovaimban a zablát, de a kezem alig használom a ló meglassításához-megállításához, még egy elrontott lónál sem, mert nem ez elsősorban a titka. Ha jó edzője lenne, ezt tudná.
2022. ápr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, nem én pontoztalak le
2022. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KGabi válasza:
36%
Szerintem használj egy új zablát és tapasztald ki hogy a te lovad mikor lassul, ha előre helyezed a súlypontodat ( igen, van ilyen is ) középre, vagy hátra.
2022. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ezt nem kitapasztalni kell, a lovak akkor gyorsulnak ha a súlypontunk elől van és akkor lassúlnak vagy állnak meg ha picit hátrébbdőlünk, hátra helyezzük a súlypontot, persze ez is csak a képzett lovagnál akik az apróbb testsúlysegítségekre is reagálnak, leginkább náluk működik
2022. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kitapasztalni kell. Neked kell megtanítanod a lónak, hogy mire mit reagáljon, és akarva-akaratlanul mindig tanítod ia.
2022. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!