Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van arról szabály hogy hol...

Van arról szabály hogy hol mehetek terepre?

Figyelt kérdés
Konkrétan mehetek árkon bokron az összes szántón keresztül? Falun belül forgalmasabb úton is?
2022. jan. 21. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját lovaddal, vagy lovardából?


Természetvédelmi területen egyáltalán nem szabad menni, és a magánterületi szántó tulajdonosa is simán megtilthatja. Hiszen a termőföldjét rongálnád.

2022. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a szántó magánterület, és ez igaz a legtöbb dűlőútra is.

Gyakorlatban a kultúrált ember nem zavarja a tulajdonosokat, de bizonyos helyeken számíthat rá az ember, hogy megfedik érte - jogosan.


A közutakon való lovaglásra úgy tudom pontosan kitér a KRESZ.


Külterületen pedig tisztában kell lenni, hogy milyen besorolású a terület, pl. nem tudom, hogy a vadászterületeken való lovaglással mi a helyzet. A legtöbb külterület pedig vadászterület, beleértve a szántóföldeket is.

2022. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Utakon, városon belül akkor ha kressz nem tiltja (figyeld a táblákat).

Kiránduló helyeken, erdőkben ösvényeken ahová amúgy is lehet menni, oda úgy tudom mehetsz, de az elengedett kutyák miatt ütközhetsz problémákba.

Szántóra nem mehetsz, az magánterület, de a földutakra a szántók között (ha csatlakozik elnevezett úthoz/utcához, és nincs kint a magánterület tábla) arra mehetsz. Ennél jobban én se tudom 😅

2022. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy magánterületekről van szó vagy nem. Lovardából mennék. Bértartásba vittem most egy új helyre a lovam. Rendes az edző körbevitt terepen egy nagy kört lehet tenni én így tudnám elmagyarázni. Faluban egy nagy útszakaszon kell átmenni ahol jár egy pár autó onnan pedig egy kis erdőrész majd legelők,szántók ezek mellett nem volt út rajta mentünk körbe és úgy vissza a falu fele
2022. jan. 21. 15:42
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
VEdd elő a google maps-t, és nézd meg rajta, hgoy kb. merre jártatok... Ha a strettviewt bekapcsolod, a kamerával "végig tudsz menni", és látod, hogy van-e tiltás, vagy magánút tábla.
2022. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szántóföld, legelő, kaszáló, szőlő és azokhoz tartozó utak, vadásztársaságok területei (az erdők nagy része), itt mind nem, mert magánterület.

Természetvédelmi területeken azért nem, mert védett terület és kárt okozhatsz.

A “maradék” erdő vagy magánkézben (magánterület) van vagy az államé. Ha az államé akkor elvileg oda sem mehetne be senki, de bizonyos területei meg vannak nyitva az emberek felé (ezek a túraútvonalak, stb). Viszont ezeket lóval nem használhatod (se motorral, se autóval). Kivéve azokat, amik direkt lovastúra útvonalak.


Tehát gyakorlatilag kb. sehol sem lovagolhatnál legálisan. Nagyon rossz ebből a szempontból a magyar lovas helyzet. Az már más kérdés, hogy a legtöbben nem szólnak érte, meg az erdőben nem fog senki feljelenteni. Viszont ha kárt teszel vagy valakinek szúrod a szemét akkor lehet belőle bajod.

2022. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magánterületen a terület tulajdonsának engedélyével lovagolhatsz. Miután kb. az összes erdő vagy természetvédelmi terület (az általában állami tulajdon), vagy magántulajdon így kb. sehol. Aholgy 7. írta.
2022. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a szabályozást, de már 40 évvel ezelőtt is jártam terepre (Pomázon), jóval később pedig a Börzsönybe, hegyen-völgyön-erdőn-mezőn keresztül. Itt a lovarda közvetlenül az erdőgazdasági út mellett van. Sosem volt belőle probléma.
2022. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Gyakorlatilag nyugodtan kimehetsz a földutakra, ha nagyon muszáj a szántóföld szélére, mert nem okozol kárt, ezért nem szól senki. Ha nem így tennél, akkor örülhetnél hogy a lovardán kívül tehetsz egy lépést, már ha tehetsz legálisan. Főleg ha a lovarda tulaja mutatta az utat, azért ő már biztos járt arra párszor, ismeri a járást, ezáltal tudja mi merre hány méter.
2022. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!