Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lófelszerelés vétel?

Lófelszerelés vétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lóvásárlás előtt állunk nagylányommal. Még nincs meg a konkrét ló, nézelődünk. Az lenne a kérdésem, hogy hol fogunk tudni felszererelést venni a lónak? A lovasboltokban kicserélik például a nyerget, ha kiderül, hogy nem jó rá? Illetve a kantárt is kicserélik? Vagy érdemesebb facebook csoportokban nézelődni használt dolgok után? :) Én nem vagyok olyan jó ebben a lovas témában, inkább a férjem az.

Ti mennyi idő után találtátok meg a megfelelő nyerget a lovatok számára? Újat, vagy használtat érdemes venni? Hanyadik próbára lett meg a tökéletes?


Köszi mindenkinek:)



2021. ápr. 27. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A dechatlonban a legfontosabb felszerelések megtalálhatók, jó ár-érték arányban. A horzeban is érdemes nézelődni, de ott már ,agasak az árak. A nyerget úgy is lehet kérni, hogy pl egy hét próbára, mert ennyi idő alatt kiderül, hogy jól illeszkedik-e, szóval, persze, kicserélik:) A kantárt is kicserélik, ha méretprobléma van. Facebookon is érdemes nézelődni, főleg jó nyergeket lehet találni ott, azt szokták ajánlani ott. Ha a ló még fiatal, növésben van, akkor szerintem nem érdemes csináltatni, hiszen még fejlődésben van a háta, ilyenkor olcsóbb is megteszi, mert pár év múlva valószínűleg új kell. Ha már álandó a mérete akkor lehet venni, csináltatni minőségibb nyerget, de tanácsolt nyergesmesterrel nézetni, az évek során, mert lehet izmosodott a háta, stb. Nekünk 5 éven belül volt 3 nyergünk, de 2 évig nem volt nyergünk, mert az előző nyomta, újra (jobbra) pedig nem volt pénzünk. Sok sikert:)
2021. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Szervusz!

A nyereggel kapcsolatban elsősorban fontos, hogy az edzővel nézegessetek eladó használt nyergeket, az edző majd figyeli, hogy jó-e a ló hátára, illetve megfleelő-e a gyerek ülésének, nyerget mindig lóvétel utűn veszünk, amikor már tudjuk milyen a ló háta. A kantárt lovasboltban tudtok venni általában 3 méretben (póni, cob, full - ebben a növekvő méretsorrendben) ha a méret nem jó, egyszeri felpróbálás után visszaveszik és kicserélek jó méretre, ha nincs más méretben akkor általában a pénzt visszaadják.

A nyeregalátét póni esetében póni méret, cobos vagy fullos lóra pedig általában fullos nyeregalátét kerül, abból válogathatod funkció szerint. Felszerelések funkció szerint: univerzális (hobby lovagláshoz, mindennapi idomítómunkához, kisebb ugrásokhoz (110-120 ig)), díjlovas (nyeregalátétnél például ha nincs odaírva akkor onnan tudod, hogy négyzet alakúbb mint egy ugró vagy univerzális).

Az, hogy milyen kantárt veszel az is függ hogy mire akarjátok használni, milyen szinten van egy lovas. Ha például a gyerek díjlovas szeretne lenni, de még nem magas szinten űzi, nem érdemes még nagykantárt venni neki. A Mexikói, hannoveri orfékek közül válogathattok még (ha csak nem westernes a lány, abban nem tudok segíteni), továbbá vannak anatómiai kialakítású kantárok, ezek jóval drágábbak mint egy egyszerű angol kantár, viszont én találtam egész olsón is nemrég, szóval az is lehet hogy jobban jártok vele.

Könnyebben tudnék segíteni, ha elmondanád milyen stílusban illetve szakágban lovagol, milyen szinten van.

2021. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

Angol stílusban lovagol, 1 méter körülieket ugrik. Én úgy tudom, nem szeretne versenyezn, max. háziversenyen, bár ez nem tudom számít-e.

Mindenképp nagylovat szeretnénk, mert magas a lányom, 170 centi kb.

Nem fiatal, 6-11 éves lovat szeretnénk, hogy azért sokáig velünk maradhasson. Már volt feles bértartásban lovunk, szóval van azért tapasztalatunk, de a ló tulajdonosa elvitte a lovat a lovardából, így sajnos vége lett.

2021. ápr. 27. 10:50
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Én ajánlom a nyeregvilágot. Megtalálod neten. Nekem kihoztak 2 nyerget is, amit náluk a weboldalukon kinéztek, és a lovamra próbáltuk, nagyon jó, szakszerű tanácsokat adtak. Ott lehet a lányod edzője is, és így biztos nem vesztek olyan nyerget, ami nem lesz jó a lónak vagy a lányodnak.
2021. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát 1 méteren még nem kell a világot megváltani, de megírom mik kellenek/kellhetnek, ha jól szeretnétek tartani a lovat, sportlóként (azaz vigyázni a lábaira stb).

Felszerelés a munkához:

- Ínvédő, bokavédő (még azoknak a lovaknak is jó, akik nem verik össze a hátsó lábaikat), pataharang (futószárazáshoz, idomítómunkához, elengedéshez)

- hasvédős heveder (hétköznapi és ugrómunkához)

- nyeregalátét (minimum 2, hogy ha nagyon leizzadna a ló), nyeregemelő (ló hátától és nyeregtől függ, edzőt kérdezzétek milyen kell rá)

- szügyelő, martingál (martingál nem feltétlen kell, lótól függ, szügyelő ugrásoknál már azért jó ha van, ezt eldöntitek hogy hány ponton rögzített kell, milyen ajánl az edző)

- kantár ( érdemes jobb minőségit venni, ami nem csak vágott bőrből van, hanem van párnázása, főleg tarkótájékon illetve az orráháton. Ezek bármilyen fajta kantárnál 15-20 ezernél kezdődnek, ha angol és anatómiai közül kell választatnotok, jobb, ha kerestek egy olcsóbb anatómiait, ha érdekel tudok egyet, ami annyi mint egy angol, írj privátban érte).

- kantárszár (jó ha 2 van, mert duplaszáras zablához kellhet 2 (hacsak nem összekötővel használja), vagy ha az egyik elszakad jó a pót)

- télen jól jöhet egy munkatakaró, de ez nem létszükséglet.

felszárításához munka után

- munkafásli idomítómunkához télen jobban véd mint egy ínvédő, de az ínvédő is megteszi, és inkább ne használjon munkafáslit ha az edző megtanítja használni


Hétköznapokhoz:

- átlagos dolgok, amik valószínűleg a lányodnak megvannak (ápolósdoboz benne az eszközökkel, sörény/farokspray, sampon (lósampon/ WU2), jutalomfalat)

- kötőfék, vezetőszár (lehet már van, de amíg nincs saját ló nem feltétlen van)

- főleg ősztől tavaszig: Istállófásli és alátét (ezt csak akkor, ha az edző megtanítja használni), nagyon hasznos dolog ha jól használja az ember (javítja a vérkeringést, melegen tartja a ló lábait, ezáltal kevésbé sérülékeny a ló); ha meg van nyírva (aktív munkát végző lónál ajnálott) könnyebb pucolni, tisztán tartani (főleg szürke lónál plusz pont), könnyebben szárad munka után télen (ezáltal nem fázik meg), viszont takarózni kell (időtől függően téli, karám vagy átmeneti takaróval)

- ha nyírják a lovat, ha nem, jól jön egy polár takaró az izzadt ló

- futószár (futószárazáshoz még lehet kiegészítőket venni, de ha arra nem futja, teljesen megfelel a nyereg és a kantár is, illetve ostor kellhet)

- elsősegély készlet (fertőtlenítő, neogranormonn, sebkezelő spray, hűtő lóbalzsam vag gél, kötszer, rugalmas kötözőpólya, egy polárfásli (rögzíti a kötést ha kell), hőmérő (oltás után figyelni kell nem-e lázasodik a ló)), de ezeket rengeteg helyen a lovarda biztosítja

- bőrápoló cuccok (nyeregszappan, bőrbalzsam/bőrolaj/bőrzsír)


Amik nem kötelezőek, de jól jöhetnek:

- futószárazó heveder és annak altáéte (ha nem szőrmés)

- segédszár

- pálca, sarkantyú (csak akkor ha tudja használni)

- sörénygumi (sörényoló helyett simán működik a hétköznapi olló

- lónyírógép (ha megtanítják nyírni)

- szárazsampont (szürke lónál jól jöhet, de inkább versenyzéshez kellhet)

- pót dolgok : egyes elemek amik könnyen elfogynak (pl. jutalomfalat), elszakadnak (kötőfék, vezetőszár, kantár (baleset esetén, pl. belelép a ló)), elhasználódnak (pl. kesztyű, pataharang)


határ a csillagos ég... ha van kérdés, írj :)

2021. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
2es voltam
2021. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
5ös válaszomban látom van pár elírás, nyilván ne használjon olyat amit az edző nem tanít meg használni, és polár takarót izzadt lóra felszárításhoz kell alkalmazni, egyéb elhépelésekért is bocsi
2021. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Áhh mégegyszer 2es, 5ös vagyok. Kihagytam valamit:

A zablát sok helye a lovarda biztosítja, de még több helyen nem, az edzőt kell megkérdezni milyen zabla kell a lóba, előtte érdemes kipróbálni a lovarda zabláit, ha rendesen sportol 2-3 naponta váltania kell a zablát, ha csak hobby akkor pár évente vagy havonta elég váltani.

Ha naponta, kétnaponta vált zablát van 10 alaptípus, amivel el lehet boldogulni minden lóval váltogatva.

2021. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon jókat ír a 2,5ös, viszont szerintem kezdetekben elég ennyi is:

-csikózabla (mindig ezzel kell kezdeni, hogy ne tompuljon el a ló)

-kantár (sima angol kantár megteszi, az orrszíjjakat pedig igény szerint lehet cserélgetni)

-szár (jól írja az 5ös, jó ha 2 van de nem feltétlen kell)

-nyereg

-heveder (ha kell szügyelő akkor attól függ, hogy annak bujtatós a vége vagy csattos, de ha van a heveder közepén karika, ártani nem árt)

-kengyelszíj

-kengyel (érdemes nehezebb kengyelt választani, azt könnyebb munka közben megtalálni, de ez teljesen a lovas döntése)

-nyeregalátét (jól leírta az 5ös, de az egyik legyen letisztultabb, pl sötétkék, fekete, fehér, ha megjönn a versenyzéshez a kedve)

-nyeregemelő (ha jó a nyereg, nem feltétlen kell, de egy zselé nem árt, mivel elnyeli az ütődések egy részét)

-lábvédő (mivel ugrik, külső és belső oldalát is védje, nem feltétlen kell minden munkához, de ártani nem árt)

-kötőfék+ 2 vezetőszár (ha egyik elszakad)

-futószár+ostor

-ápolós doboz (gumivakaró, törülköző, patakaparó, sörénykefe, gyökérkefe, szőrkefe)

-elsősegély doboz, jó ha saját is van, de legtöbb lovardában van (betadin, géz, lázmérő, öntapadós fásli, hámosítókrém, kékspray, vatták, ezek legtöbbjét sima gyógyszertárban lehet kapni)

-a tápokat, étrendkiegészítőket, különféle lötyiket érdemes kipróbálni, váltogatni. ( Ajánlom a lenolajat és msm-et, de millió féle étrendkiegészítő van)

-vödör az mindenre jó, jó ha van

Röviden ennyi, de ti gondolom tisztában vagytok ezzel, a lányod tudni fogja mi kell és honnan:)

2021. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
9 vagyok, hogy a kérdésedre is válaszoljak, ezek az elsősegélydobozon és az étrendkiegészítőkön kívül mindent meg tudtok venni a dechatlonban, horzeban és a nagylovasban. Nagylovasban mindhárom boltba árulnak nyerget is, de nincs tapasztalatom velük.
2021. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!