Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlagosan mennyi időbe telik...

Átlagosan mennyi időbe telik elsalyátítani a helyes ülést lovon?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 06:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Előbb az írást tanuld meg.
2021. márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Ne bántsd, Bangóné diákja volt.
2021. márc. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs. Elsajátítani * :)

Azért még lehetett volna válaszolni mem bele kötni mindig az emberekbe :)

2021. márc. 18. 07:31
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Évek, évtizedek.

Mert a stabil ülést elsajátíthatod 1-2 év alatt, de a helyes ülésen életed végéig dolgozni kell

2021. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Sohasem kötekedem, mi az a mem?
2021. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Embere nagyon válogatja. Az egyik alapvetőség az ügetésben ülve tudni maradás. Ezt az akadályt, hogy lovas szaknyelvet alkalmazzak, már nem mindenki tudja megugrani. Nem tudom, miben rejlik a titok, nekem azokkal a lovakkal sem volt bajom, melyeket kortársaim keményeknek ítéltek meg, de hiába próbáltam most a net korszakában megfogalmazni, hogy mit kéne tenni, egyszerűen nem tudtam. És ahogy látom, senki más sem. A próbálj meg nem huppogni volt az, amit kaptam, de azt el kell ismernem, mikor először egy-két ütemig teljesen kényelmessé vált, azért rögtön mondta az edzőm, hogy: azaz!! Szóval ő sem tudott szavakba foglalni semmit, de látta. A dőlj a függőlegesnél hátrébb, meg járjon a csípőd lelkesen ütemre, ezek azoknak a tanácsai, akik elbuktak ezen az akadályon. A szorítsd erősen meg pláne marhaság.

Kisebb akadály a vágta kiülése, az sokkal többeknek megy, de van, aki ezt is nehezen veszi. Az ütemváltások

És aki nagyon tehetséges tanuló volt, annak is kell az állandó felügyelet, mert bárki képes elk*vulni hosszabb távon. Aki megsértődik, ha kritizálják, az nem elég okos lovas. Mondjuk amikor itt jár Kottas úr, Bécsből, az ő lábtartása kengyel nélkül szinte még olyanabb volt, mint kengyelben. :)

Amit itt valami hájpacnik emlegetnek, hogy izomlázuk lesz mindig, hát ilyen egészséges fiataloknál nincs. Először igen szokatlan a könnyűügetés, másodjára meg már nem annyira (persze, nyilván attól is függ, valaki hetente akár többször is jár, vagy félévente egyszer - ha a szervezet elfelejti, újra lehet kezdeni minden alkalommal).

Megint más, ma sokaknak van székülése, azt ne figyeltem életem során, hogy ez hogyan oszlik el nemek között, de az elmúlt 20 évben olvastam olyant, hogy a női anatómiával kissé ellentétes a helyes lovasülés.

No és, ami nem ülés, de majdnem, a finom, stabil kéz. Azt sem mindenki tudja elsajátítani.

2021. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. Kedves 6os!

Személy szerint én a helyes ülésbe nem csak azt az ülést sorolom be, amiben a lovas nem akadályozza a ló mozgását, helyes segítségeket tud adni, stabil. Sok olyan lovast látok, aki látszólag jó üléssel rendelkezik, de az adott segítégadásokat nem használja megfelelően attól függetlenül, hogy a ló mozgását tökéletesen kiüli. Azt nevezem helyes ülésnek, amikor mindezek mellett a lovas elég befolyással bír a lóra az testúly és csizmasegítségek álltal, a ló maga alá és hátsó testfélből dolgozik, felengedett háttal. Ezt pedig nagyon nagyon kevesen tudják, főleg magyarországon. Tehát összességében azt nevezném helyes ülésnek, ami helyesen mozgatja meg a lovat, és emiatt nem a lovas ülését kéne nézni, hanem a ló mozgását, mert egy helyesen, jól idomított ló nem fog jól menni egy helytelen, de jól kinéző ülés alatt. A tapasztalatlan lovak más tészta, de arra is vonatkoznak nagy vonalakban amit írtam, csak ugye az úton van az idomítottság felé.

Tehát más szóval kifejezve azt tudnám mondani: A helyes ülés nem az, amivel a lovas el tud helyesn lovagolni egy idomított lovat, hanem az amivel el tud készíteni helyesen lovagolva egy helyesen idomított lovat.

2021. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban én nem látok nehézséget, mármint azt elsajátítani. És nem is értem, miért úgy adod elő, mintha helytelent írtam volna. Másról beszélünk.
2021. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Nem úgy akartam elődadni, ha úgy is sikerült. Csak kiegészítésképp értettem, magamat (4es választ) is megmagyarázva azoknak, akik nem értették miért gondolom, hogy ez egy véget nem érő, nem csak pár éves tanulási folyamat.
2021. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek.
2021. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!