Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tartsam stabilan a lábam...

Hogy tartsam stabilan a lábam a lovon?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve lovagolok de amikor ügetek nem tudom rendesen megrúgni a lovat mert mindig elmozdul a lábam a kengyelben, tudtok pár tippet adni hogy lehet stabilabb a lábam? Előre is köszönöm a segítséget! <3

2020. aug. 26. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

NEM RÚGJUK A LOVAT.

Jesszus, bocs ez kijött belőlem......

Szóval, türelmes és oltalmazó énem jöjj elő:

Nem csoda hogy nem tudod egy helyben tartani, nem könnyű megtanulni. Kezdő lépéseknek jól engedd magad bele bokából a kengyelme, azokra helyezd a súlyod, ne az ülőfelületre.

Látatlanban nem tudom megmondani jelenleg milyen ülésed van, így nem biztos hogy itt gyakorin sikerrel jársz, rendes edzőtől, személyesen kéne kérdezned.

Ha jó a kengyelméreted próbáld meg folyamatosan odaszorítani a lábad a ló oldalához, lazítsd el a derekad.

Mindig amikor leülsz ügetésben jobban szorít a láb, de nem rúgdosod.

Ha valami még eszembe jut írom..

2020. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A rúgást nem úgy értem, csak mint csizma segítség.
2020. aug. 26. 16:17
 3/6 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm
2020. aug. 26. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Akkor írd azt hogy csizmasegítség :)
2020. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom melyikre gondolsz, hogy a kengyelben csúszkál a lábad vagy libeg össze-vissza az egész végtagod.


Ha a kengyelben csúszik cseréld le a kengyelgumid, vannak konkrét csúszás gátló kengyelgumik/kengyelbetétek. Figyelj arra, hogy jó hosszúságra legyen beállítva a kengyelszíj. Azt Te érzed, hogyan jó.


Ha a lábad nem biztos az egy kicsit hosszabb folyamat, de én mondom MEGÉRI! :)

Én eleinte arra figyeltem, hogy a térdem ne mozduljon el. Ezt akár úgy is gyakorolhatod, hogy egy papírlapot raksz a térded és a nyereg közé és annak ott kell maradnia egészen addig amíg leszállsz. Plusz tipp, ezt a gyakorlatot úgy is "helyettesítheted", hogy csak arra koncentrálsz, de arra nagyon, hogy a lábfejed egyenesen előre álljon. Ha belegondolsz ez fizikailag azt eredményezi, hogy a térded a helyén van. Ha ez már megy, (nekem 4-5 ilyen edzés után próbáltam lap nélkül és nem is kellett figyelnem, teljesen másra koncentráltam és helyesen tartottam a lábam. 2-3 edzés után már éreztem, hogy sokkal természetesebb ez a póz.) Ha ez megvan mélyítsd el a sarkad. Ha megtanulsz ebben a formában kommunikálni önmagaddal, kérj meg valakit, hogy vegyen fel téged videóra és amikor látod magad a videón kiszúrod, hogy min lehetne finomítani. ;)


Ha iskolalóval lovagolsz és edzővel akkor sincs baj! Én már nagyon sok edzőt megjártam és biztos vagyok benne, hogy tetszett volna nekik, ha feldobom ezt az ötletet (papírlapos gyakorlás) így láthatják milyen tökös vagyok. :D Sokszor a kezdőbb lovasok félénkek a lovardában, az edzővel való kapcsolatukban és ez teljesen rendben van! Mindenki átmegy ezen.



Remélem tudtam segíteni és nem hagytam ki semmit. Hajrá csajszi! <3

2020. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm <3
2020. aug. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!