Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Biopsziás eljárás vélemények?

Biopsziás eljárás vélemények?

Figyelt kérdés
Egyik lovas ismerősömben felmerült a kérdés, hogy vajon hatásos lehet ez az eljárás? Az eljárást tudomásom szerint, a csődörök termékenységének fokozására használják. Erről szeretnék infókat esetleg valaki hallott már róla? :) Az eljárásról bővebben itt ( [link] a csődörre nézve megérheti alkalmazni?

2021. jan. 10. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
A bejegyzés linkje javítva: [link]
2021. jan. 10. 13:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, semmi köze a termékenység fokozásához...


A biopszia mintavétel. Vagy spermát szívnak le, akkor azt tudják mesterséges megtermékenyítéshez felhasználni. Vagy szövetet, diagnosztikai céllal.


Mi az, hogy hatásos eljárás és hogy megéri-e alkalmazni?

2021. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást! :) Az utóbbiakra válaszolva a felvilágosítás alapján, a sperma leszívás hatékony lehet ezzel a módszerrel? illetve a csődört mennyire viseli meg az eljárás ide értve az érzékenységet stb.. Nem tudok az eljárásról sokat, ezért szeretném megvitatni több lovassal is. :)
2021. jan. 10. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Spermát manuálisan sokkal egyszerűbb venni, nem kell hozzá orvosi beavatkozás.

Ezt abban az esetben csinálják, ha kb terméketlen a ló, tehát nem tud normálisan megtermékenyíteni egy kancát, akkor van esély rá, hogy a heréből biopsziával tudnak némi mintát nyerni. Ezt olyan egyedeknél teszik, akiknek extrán kívánatos, hogy tovább vigyék a vérvonalat, átlagos ló esetén semmi értelme nincs.


Nem értem, hogy mit szeretnél vagy mit várnál ettől a beavatkozástól?

2021. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a második válaszolóval. Ennek az eljárásnak semmi köze a termékenység növeléséhez.


Sperma levételéhez még jó lehet, de azt “normál” módon is meg lehet oldani, felesleges hozzá egy orvosi beavatkozás. Ha a ló vmilyen okból erre nem képes akkor maximum értékes vérvonal esetén próbálkoznak ezzel a módszerrel. Egyszerű hobbilovacskánál nem éri meg a hercehurca.


Egyébként szerintem inkább rossz hatással van a lóra. Gondolom ehhez bódítani kell, ami mindig + kockázat. Meg ott vannak az általános kockázati tényezők (fertőzésveszély és társai). Sok ló meg már eleve a doki látványától és a tűtől is “agyonstresszeli” magát.

2021. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak nagyon legvégső esetben használnám ezt a módszert és csak 1x. Felesleges többlet stressznek és kockázatnak teszi ki a lovat.
2021. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!