Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pucoló felszererelést...

Milyen pucoló felszererelést érdemes venni?

Figyelt kérdés

Bérelt lovamhoz szeretnék saját pucoló dobozt.


Az elképzelésem mindenképp egy doboz lenne, olyan közepes méretű, tehát nem vászontáska vagy, szatyor.


Külön érdemes megvenni a dobozt és az ápoló szereket? Vagy valahol lehet egész pakkot venni?

Dechatlonba néztem de csak gyerekeknek van dobozos verzió és elég gagyinak tűntek a cuccok képen.


Illetve mik azok a dolgok amik hasznosak tudnak lenni egy ilyen dobozban de alap esetben nem tartalmaz? Praktikus dolgokra gondolok mint pl. Zooro kefe.


Ridegben tartott pacinak lesz, ez is fontos infó szerintem.


2020. dec. 29. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Magic brusht erősen ajánlom, tényleg nagyon jó cucc. Nekem egy Waldhausen dobozom van, az olyan 9000 Ft-os kategória, pucoló cuccost meg a Decathlonba vettem. Tüsis vakaró, gumivakaró nagyon kell, főleg a ridegbe tartott lónak, a pataecset elég gagyi meg a fésű is, utóbbiból vagy ilyen nyeles tüsis kefét vegyél vagy rendes fém fésűt. Amúgy vakarók, kefék jók, meg egy puha kefét vettem pluszba. ami jó, ha van a dobozba egy tasak sörénygumi, meg némi nasi, esetleg egy olló. Mondjuk lehet stübben kefét is venni arany áron, de nem érdemes. Nekem az egész pucoló cuccom kijött 15 ezerből.
2020. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Esetleg egy linket tudnál küldeni?

És akkor javarészt tartalmazta a doboz a cuccokat jól értem ugye?

2020. dec. 29. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tartalmazott semmit. Egy üres doboz ennyi. [link]

Pucoló cucc: [link]

Kefém: [link]

Fésű: [link]

Magic Brush: [link]

Egyik legfontosabb vakaró ridegtartott lovakhoz: [link]

2020. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2020. dec. 29. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Dobozt szerintem külön érdemes venni és egyesével beleválogatni a cuccokat, akkor biztos, hogy az lesz benne, amire szükség van és jó minőségű.

A decás nagy dobozt (a kisebbik sajna nem elég :D ) használom meg egy noname szerszámtároló dobozt a gazdaboltból (ez olcsóbb verzió). Amúgy kb. minden lovas márkának van pucolós doboza.


Fésűből szerintem érdemes venni egy ilyen fajtát [link] meg egy ilyet is [link]

Előbbit a farokra használom, mert a sima fogas fésűkkel kínlódás egy dúsabb farkú lovat megfésülni. Utóbbit pedig sörényre, bontásra és fonáshoz, aminek nincs nyele attól elgémberednek az ujjaim 2 perc után, nagyon rossz huzamosabb ideig azzal fésülni a lovat, aminek nincs nyele szerintem.


Patakaparó: nekem a legolcsóbb nyomja a kezem egy bizonyos ponton (így nehéz elmagyarázni, hogy hol) úgyhogy abból egy drágább, szilikonos, lekerekített verziót használok.


Kell egy puha szőrkefe (a legolcsóbbak, szart sem érnek, én vásárban vettem egy extra dúsat, ami igazi szőrből van), amivel kiszeded a maradék port a legvégén a pucolásnak. Emellé egy erősebb kefe is kell a pucolás “kezdetekor”, nekem a gazdabolti gyökérkefe vált be a legjobban.


Kell vmi hardcore cucc rideges lónak, ami szedi a sarat :D MagicBrush pl. nagyon jó erre (de vigyázz, mert ebből is vannak különböző erősségűek).


Ridegesnél nem árt vedlési szezonra is beszerezni vmit. Zorro is jó, vagy az imádott Furminator.


Meg persze az “alap” vakaró. Van gumi, műanyag fogas, stb. Egyénfüggő, hogy kinek mi jön be jobban.


Ezek mellé sörénygumi, gyengébb pici drótkefe (nagytakarításnál, fürdetésnél leszedi a dzsuvát a patáról), olló, olajhoz ecset, szivacs, lósampon, puha rongy (a szem körüli területekre).

2020. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már nagyjából kinéztem mit szeretnék, egy decathlonos 500-as doboz van tervben, mert tény hogy a legkisebb az kicsi lenne, viszont a 700-ast már nagynak találom, bár nem biztos.


Fésükből az elsőnek linkeltet néztem, a második az kapásból benne maradna a sörényében szerintem mert egy extradús és extrahosszú sörényű fjordnak lesz. Kb 4x vastagabb a sörénye mint egy átlag lónak és ezt mindenféle túlzás nélkül mondom. Nagyon durván sok a sörénye. Emiatt fonni se nagyon lehet csak egyféleképpen ahhoz meg nem kell fésű. Parketta vagy hogy hívják azt a fonást amit meglehet valósítani vele. Bogyózni pl nem lehet mert golyók lennének rajta a bogyók helyett vagy 3 soros bogyó sort lehetne alkotni rajta.


Patakaparóból elsőnek szerintem jó lesz a 40p forintos dechatlonos így kezdésnek én nem nagyon éreztem egyiknél se hogy nyomna ne nyomna, meg mindig másképp fogom mert a rideg miatt hát, kb olyan mintha betont vésnék ki a patájából.


Szőrkefékből azt a kék színű dechatlonosat néztem szintén de majd megakarom tapizni milyenek.


A lovardába fém vakarót használunk szóval azt is beszerzem meg a magic brusht is néztem hogy kellene. Van az is a lovardában de elvannak hanyagolva és hát szerintem úgy hogy tele van sárral meg rengeteg szőrrel nem ugyan úgy szuperál.


Furminátorból van lónak való? Vagy mekkora kell neki? Mert van itthon egy fölösleges csak hát ilyen cica vagy nyuszi méret. A zooro-n viszont nagyon gondolkodom mert elég szép a téli bundesz és tudom hogy az extra jó cucc.


Gazdaboltból vagy obiból vagy ilyesmi helyről gondoltam beszerezni gyökérkefét meg egy drótkefét a patáira.



Viszont a kefékben nem vagyok biztos, hogy jók lesznek a dechatlonosak.

2020. dec. 30. 08:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Hidd el teljesen jó a decas kefe. Szintén ridegben tartott ló téli macibundával, a legjobb cucc a sárra az a 3 körös fém vakaró, meg a műanyag tüsis, esetleg magic brush. Nálam az a szabály, hogy koszosan, szőrören nem teszünk el kefét, vakarót, minden tisztán kerüljön a helyére. Szóval a lovardai magic brush-t kb 10 perc alatt újjá lehet varázsolni hatékonyságban, csak kitartőan kell földhöz/fához verni 😁

A háztartási boltban vett gyökérkefe lesz a másik jóbarátod. Szőrkeféből jó, ha van egy puhább.

A sörényápolást ne hanyagold el, akkor se, ha dús, mert ha nincs rendszeresen kibontva a sörény és a farok, akkor érezheted, hogy "a raszta szív örökké dobog". Hidd el sokszor jártam így és hosszú órákba és sok vízhólyagba telt kibontani, de volt, hogy csak az olló segített.

Nagybátyámnak egy tüsis vakarója, egy gyökérkeféje, egy patakaparója és egy nedves rongya volt és mindig tökéletesen meg tudta pucolni a lovát a legnagyobb sártól is télen.

Zooro-t nem éri meg annyiért venni, mert nem más, mint egy fűrészlap egy lécbe ragasztva, kb 1000Ftból kijön, ha magad csinálod. Régen a Facebookon árult egy csaj házit, a zooro árának töredékéért. Nekem van és jó cucc.

Furminátorból van lovaknak, de az ilyen 20 ezres kategória.

2020. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ohh, köszi.

Akkor a sima decas kék keféket fogom venni szerintem, mondjuk az a piros oster kefe is szimpatikus csak jóval drágább.

2020. dec. 30. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!