Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet leghatekonyabban...

Hogyan lehet leghatekonyabban felhizlalni egy lovat?

Figyelt kérdés
Mar eleg idos a lovam, es mostanaban kicsit lefogyott. Pedig a takarmanyozasan semmi nem valtozott. Ridegtartasban van, es teljesen jol elvan szenan es fuvon. Mar 10eve igy van tartva, hozza van szokva. Am mostanaban szerintem vekonyabb lett -bar mas nem latja rajta, de en biztos vagyok benne mert a hevedert rovidebbe kell csatolni mint anno-. Viszont a fizikuma teljesen jo, 40kmt siman lehet lovagolni vele. Csak az lenne a kerdesem h mi az a tap, ami a legjobban hizlal. Igazabol kulseg annyi latszik h a bordacsontjai jobban kilatszanak
2020. júl. 30. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tápok, amik jól hizlalnak viszont azok jobban leterhelik a gyomrot (mármint a zabhoz vagy szénához képest pl.). Ha idős a lovad és eddig semmi mást nem nagyon kapott akkor én olyan tápot választanék, ami kifejezetten idős lovaknak van tervezve, nehogy a nagy hizlalás többet ártson, mint használjon. Ha csak kicsit fogyott akkor simán lehet, hogy a normál, idős lovaknak való táp is elég lesz.

Aztán, ha igényli még mindig vehetsz neki “erősebbet”.

2020. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a lovad? A korosabb lovak már nem úgy hasznosítanak. A foga mikor volt reszelve? Lehet el kéne kezdeni tápot adni neki, vannak kifejezetten idősebb lovak számára, de ha árpát adsz neki az is tud tömeget adni. A széna, fű milyen minőségű? A mieink, ha rosszabbat kaptak nem ettek annyit, mint a jobb szénából.
2020. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!