Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetne speciális nyakörvvel...

Lehetne speciális nyakörvvel irányítani egy lovat?

Figyelt kérdés

Adott egy fiktív állat, amin lehet lovagolni. A fejformája miatt nagyon nehezen lehetne rá kantárt adni - a fogazata (mindenevő) miatt pedig nem lehet zabla a szájában.


Ezért a kérdésem az, hogy egy lovat lehetséges lenne egy speciálisan erre kialakított nyakörvvel irányítani?

Ha igen, hogyan?

Igen, az én hátasom fiktív, de nem akarok túlzottan elrugaszkodni a valóságtól.


A jószág:

[link]


Valaki tervezett rájuk kantárt, de nekem nem tetszik :/

[link]


2020. jún. 8. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell semmilyen speciális dolog. Képzés kérdése, a ló és a lovas oldaláról is. Jól képzett lovat jó lovas el tud lovagolni egy sima nyakszíjjal. ÁLTALÁBAN. Aztán persze adódhat olyan szituáció, hogy borul a bili, akkor amúgy baj is lehet a dologból...
2020. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt a típusú állatot én inkább kötőfékkel lovagolnám.

Ha rendesen 4 lábú lenne akkor lehetne nyakmadzaggal lovagolni mint egy rendes lovat, testsúly segítséggel, de egy ilyen állaton nem tudom elképzelni a nyakmadzagot.


Nézz meg egy pár csomózott kötőféket ami a te állatodon is laza lehetne tehát nem passzol rá úgy mint egy kantár és alul a karabínerbe csatolni a szárakat ilyen tök lazára.

2020. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. jún. 8. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Na itt az első képen látszik.


[link]


Itt kicsit több a kötél mert gondolom 2 szár és 1 kikötésre szolgáló kötél is van.

Tehát egy ilyen a buksijára és úgy alul egyhelyen ér össze a szár.

Én jó lazára csinálnám a fejrészt.

2020. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit tudnék én elképzelni rá két szárral: [link]


A két szarv között és a fülek mögött szerintem elférne. :D Egy nyakörvvel szerintem nem lenne rá elég befolyásod (hacsak nem extra jól képzett az állat), de ezzel azért, ha meghúzód a fejét, menne utána a teste is.

2020. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!