Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az igaz hogy kezdőnek aki...

Az igaz hogy kezdőnek aki versenyezni szeretne sokkal jobb egy már versenyző ló, mert tulajdonképpen a ló fogja tanítani?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaz. Ha te se tudszvsok mindemt meg a lovad se akkorbcsak rosszabb lesz mert nem érzel rá mit is kéne csinálnod főleg hogy a ló se tudja azt. Ezért kell egy olyan ló ami már tud valamit és tapasztalt mert ga esetleg te rosszul számolod az ugráshoz a távot majd a a lovad megoldja es segit kiegyenliteni a hibadat hogy ne bukjatok orra. Tehat segiteni fog teged.
2020. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó egy tapasztalt ló, viszont kell egy jó edző is, hogy ki is tudd használni a ló képességeit, illetve legalább szintén tudd tartani. Aztán az is fontos, hogy ez a ló viszonylag aktív legyen, mert találkoztam olyannal, amelyik 1,30on versenyzett, aztán letették pár évre, nem ugrott egyáltalán. Mikor újra munkába állt a 80 centim majdnem átesett, egyszerűen nem talált oda az ugráshoz, elbutult, újra kellett építeni. Nem tudom ez mennyire gyakori.
2020. márc. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked jó, a lónak nem.
2020. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Ahhoz hogy egy lovas úgy tudjon lovagolni, olyan szinten, hogy akármilyen lónak tényleg jó legyen, sajnos meg kell tanulnia lovagolni. Persze mindig tanul az ember, de amíg arra a szintre nem ér, sajnos elkerülhetetlen hogy tapasztalatlanság miatt kellemetlenséget okozzon pár lónak.
2020. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz, mivel ha mindketten képzetlenek vagytok akkor sokkal nehezebb tanulni vagy valamit jól kivitelezni (, de ezt már előttem is írták).

Viszont azért nagy szakadék ne legyen köztetek: például, ha te még vágtázni se tudsz normálisan akkor ne vegyél olyan lovat, ami 120 centin versenyzett eddig.

Illetve, kell egy edző is, mert ha te kevesebbet tudsz, mint a ló akkor a ló egy idő után “visszabutul” hozzád vagy elronthatod.

Úgyhogy a legjobb kombó: tapasztalt ló+haladó lovas (kezdőnek, aki még a három jármódot se tudja, eleve felelőtlenség lovat venni)+jó edző=gyorsan fogsz fejlődni és be is éred a lovat hamar


Illetve, azért is jobb a tapasztalt ló, mert nincsenek olyan gondok, hogy nem megy fel a futóra, fél a versenypályán a tömegtől, stb., neked kezdő versenyzőként van elég gondod-bajod, nem kell/tudsz foglalkozni még egy tapasztalatlan ló hülyeségeivel.

2020. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Felmerült benned hogy biztos jó megoldás, ha vak vezet világtalant?
2020. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen. Én is nem rég kaptam meg első lovamat. Az ugrás tanulás a cél, így egy tapasztalt ugrólovat vettünk, ami engem tud tanítani. Egy tapasztalt lóban az jó, illetve a lényeg, hogy a reven, versenyen ne először szembesüljön idegen, furcsa, "ijesztő" szituációkkal. Természetesen nekem nincs sok tapasztalatom az ugratásban, ezért fontos egy türelmes, segítőkész lovacska, hogy elviselje a bénázásaimat. Eleinte lehet, hogy kellemetlenebb lesz a lónak, de mire megtanulod a lovaglás fortélyait a lovad is élvezheti a szerető gazdájával töltött közös időd.
2020. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!