Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS! Mit tegyek ha a lovam...

SOS! Mit tegyek ha a lovam nem adja a lábát?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kaptam egy lovat még szeptemberben.Olyan helyről került ide ahol nem ápolták,térdig érő kakiban tartották,nem foglalkoztak velük.Emiatt nagyon vad.Nemlehet futószárazni,nem adja a lábát(nem bírom felvenni mert rögtön megrúg,kapálózik)Segítséggel kaparom a patáját,de nekem és annak is tiszta kék-zöld a lába aki segít.Folyton rálép hiába kötjük erősen ki mert másképp nem lehet kaparni a patáját.Múltkor vezettem be a karámból és megvadult(ágaskodott,megrúgta a lábamat teljes erővel egy hétig nem is mehettem suliba)Van egy társa aki elég kedves de őt meg folyton bántja.Mikor kapnak almát az udvar két végébe rakjuk de a vad már rögtön megy oda és megharapja megrúgja stb.Ilyenkor mindig ráütök erősen és rászólok határozottan de semmit nem ér.A lovászok se mernek már a közelébe menni.Kérlek segítsetek!
2020. febr. 6. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Kolbászba talán még jó lesz ez a ló.
2020. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a Monty Roberts módszereket. Kapcsolat építés gyanánt.

Egyenlőre hagyd a patáját. Kefélgesd sokat, hosszassan. Simogassad. Adj neki finomságokat.

Ha kinn van a legelőn menj ki és csak ülj le valahova messzebb és csak figyelgesd, szokja a közelséged.

Ha van körkarám akkor nagyon ajánlom a használatát.

Egyenlőre tényleg ne szekáld hanem inkább próbálj a bizalmába férkőzni. Ha nem bízik benned akkor nem fogja feladni a patáját.

2020. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, erőszakkal nem lehet rávenni hogy feladja a lábát, csak bizalommal.

Viszont ezzel a lóval igen komoly munka lesz foglalkozni. Az elején legalább én mindenképp hívnék egy szakértő, aki segít neked. Nem szabad ilyenekre sajnálni a pénzt, mert életveszélyes dolog egy agresszív ló.

2020. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértésből, de hogy kerülhet egy ilyen szinten bántalmazott, szakembert igénylő, rehabilitációra szoruló ló egy iskoláshoz?
2020. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelen pillanatban az hogy rácsapsz nem fog segiteni. Nagyon sok türelem kell. Egy kezelhetetlen, neveletlen ló nehezen változik főleg ha tisztában is van vele hogy erősebb töled. Fokozatosan szokasd az érintéshez. Ha jol viselkedik jutalmazd. Előbb utóbb össze köti a jutalmat a viselkedéssel. Valószínüleg még jó ideig nem fogsz vele tudni dolgozni sem futószáron sem másképp. A legelejéröl kell kezdeni mindent és tényleg nem árt egy szakértő mert így veszélyes.
2020. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ütni ne üsd. Csak rosszabb lesz.
2020. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett olyan lovat venni, amihez kevés a tudásod?

Miért nincs melletted hozzáértő, aki kezelni tudja az ilyen szituációkat?

Ennek így nem sok értelme van.

2020. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A lovat szülinapomra kaptam a szüleimtől.Sajnos ők sem tudták hogy ilyen vad.
2020. febr. 7. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2 út van. Vagy kerestek egy szakembert, aki foglalkozik vele vagy eladjátok.
2020. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A családban van olyan aki ért a lóhoz? Mert ha a szüleid értenének, akkor nem hoztak volna el egy ilyen lovat. Persze ha kupcetől van lehet be volt bódítva, jó hogy nem volt vad.

Ha belevágtok a rendbehozatalába, akkor az bizony hosszú idő és sok kiadás. Kell egy hozzáértő személy, aki elvállalja. Na most ez nem heti 1 alkalmat jelent, hanem nap mint nap foglalkozni kell vele. El lehet érni rész eredményeket, de van olyan ló, amelyik ezek után is időzített bomba marad.

Vagy megpróbálhatjátok eladni, bár ez se egyszerű így, hogy a napi rutin is veszályes.

Amúgy milyen nemű? Ha mén, akkor egy hereléssel már előrébb vagytok, de még így is komolya munkát kell beletenni és ez egy tapasztalt felnőtt lovast is próbára tesz. Azért a lovászokra se árt figyelni, mert van, aki az ilyen lovakat előszeretettel bántja, ami nem hogy előrelépést hoz, hanem ront a helyzeten.

Nagyon legvégső esetben, ha tényleg nem tudtok vele mit kezdeni, se eladni, akkor marad még legeslegeslegvégső esetbena vágó, ami szomorú dolog, de sajnos vannak menthetelen lovak, akik az embereknek köszönhetik, hogy ide kerültek.

2020. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!