Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyivel jobb az egyik a...

Mennyivel jobb az egyik a masiktol? Vagy Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

Zab-kukorica kerdes!

A kukoricaba tobb az energiatartalom es a feherje ha jol tudom.

Sovanyka kis teliverem van, bordaja kint van es nem tudom mit adjak mar neki hogy hizzon. Napi 2 fángli zabot kap aztatva. Reti szenat eszik, nem keveset.

Fogait nezettem, rendben vannak, fereghajtozva is volt par hete.

Mit adjak inkabb a lovamnak? Kukorica vagy zab? Vagy zabbal kevert kukorica?

A másik!! Milyen takarmanykiegészittot ajánlotok ami akár zabbal keverheto akár anélkül.

Tehát!! Szeretném ha hizna a lóállatom.

9 eves Angol Telivér herélt. Tehat nem idosebb hogy amiatt legyen sovanyka.

Kerlek ha tudtok otleteket segitsetek!

Előre is koszonom.


2019. szept. 24. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szemes takarmánytól inkább energiája lesz, nem pedig hízik (lásd. versenylovak). A legjobb az ad libitum széna/legelő, ha hízlalni akarod. (Ennek az okait a ló emésztésében és más “bonyolult” dolgokban találod meg. Nem részletezném itt.) Ha mindenképpen akarsz valami szemes takarmányt akkor inkább zab/árpa, mint kukorica.

Ha csak gyors az anyagcseréje és nincs egészségügyi gond a háttérben akkor adnék a széna/legelő mellé valamit, de nem szemest hanem valamilyen tápot/táplálék kiegészítőt. Helitanus táp pl. nagyon jó erre a célra. Viszont sok más jó márka van, keress privátban ha gondolod. A vitaminok, ásványi anyagok is fontosak! Ha csak fehérjével tömöd, nem lesz jó vége.

A mozgatást se hanyagold annak érdekében hogy hízzon! Persze, ha csont sovány akkor pihenés és túlhajtani se kell, de nem is az a cél hogy zsíros legyen!

2019. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom kukoricaval tomni, ezert is irtam hogy takarmanykiegeszitto táp vagy muzli vagy valami. En csak otleteket kertem. Ridegbe van, delutan meg bejon zabot enni aztan kimegy. Igy van mar 6honapja.. es semmi hizas. Pedig hatalmas legeloje van es van rajta boven mit enni. Hetente 2-3x van lovagolva.
2019. szept. 25. 06:11
 3/4 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:

lehet hogy akkor állatorvossal kellene megvizsgáltatni.


Ismertem egy lovat aki legelőn volt kiegészítő takarmányt is kapott de ugyanúgy sovány maradt. Megreszelték a fogát és azóta

szépen meghízott. ennyi volt a baja

2019. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint irtam a kerdesemhez, fogait nezettem es nem kell reszelni. Teljesen rendben vannak. A lovat is atvizsgaltattam es egeszseges. Semmi kinja nincs halisten.
2019. szept. 26. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!