Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri vennem egy lovat?

Megéri vennem egy lovat?

Figyelt kérdés
Több mint 8 éve lovagolok. Volt egy 10 éves lovam de kb 4 éve eladtuk mikor lovardát váltottam. Hihetetlenül megbántam hogy ahelyett hogy magammal vittem volna eladtuk de ennek az oka egy hosszú történet...Most 18 éves vagyok jövőre Szegedre költözök egyetemre ( már ha felvesznek ). Most lenne rá lehetőségem hogy kapjak egy lovat viszont nem tudom hogy jó ötlet lenne e. Gondoltam rá hogy Szegeden tartanám a lovat és az egyetem mellett tudnék vele edzeni és akár végre elkezdhetnék versenyezni. Ez lenne minden vágyam de nem tudom hogy kivitelezhető e. Az albérletet is fizetnünk kell és e mellé még a bértartás...ráadásul sokat kell majd tanulnom is. Szerintetek mit csináljak?

2019. szept. 20. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
csomó gond, járj lovardába
2019. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne, csóró vagy hozzá!
2019. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy mennyi penzünk van? :D
2019. szept. 20. 18:20
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is csóró vagy hozzá.
2019. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"...Az albérletet is fizetnünk kell és e mellé még a bértartás...ráadásul sokat kell majd tanulnom is...."


Ebből jön le, hogy csóró vagy, te észlény!

2019. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Vagy a lóval nem fogsz eleget foglalkozni, vagy az egyetemről fogsz kibukni éd a pénzed rohamosan fog fogyni.

Még a macskámmal sem tudom, hogyan fogok boldogulni egyetem mellett, úgy, hogy albérletet is fizessek, nem még egy lóval...

2019. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Eloszor tanulj, alapozd meg a jovodet, jarj lovardaba es majd utana vegyel egy lovat.

Vagy menj el dolgozni es ne a szuleid penzevel kereskedj.

2019. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Szegeden élek, ha jol tudom szegeden nincs lovarda csak a kornyeken de javitsatok ki ha tevedek. Kb 30 perc lenne kiutazni, vissza is 30perc. Nem tudom ez neked hogy fér bele, de ha csak simán lovarsába járnál, és aznap már nem lenne időd bemenni lovagolni, akkor az nem gond, viszont ha van ott egy lovad aki tőled függ az nagy felelősség
2019. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Szorgalmi időszakban még talán beleférne az idődbe, de mi lesz a vizsgák ideje alatt? Látástól mikulásig fogsz tanulni (persze ha lelkiismeretesen végzed a szakot) ÉS mellette még tőbb órát lovazni is? Fizikai képtelenség. Max azt tudom elképzelni, ha felesben tartjátok, de az meg más tipikus problémákat vet fel.

Ha versenyezni, komolyan edzeni szeretnél, inkább bérelj ott egy lovat.

2019. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyetem mellett lovagolni; nem fizikai képtelenség, Viszont szerintem se most vegyél lovat. Én az enyémet pont egyetemre menés miatt adtam el, mondjuk én külföldre költöztem és amiatt. De ilyenkor nagyon sok plusz költség merülhet fel az egyetem miatt, plusz annyi minden újdonság van az életedben. Ha már lenne egy lovad akit nem akarsz eladni, akkor azt mondanám hogy tartsd meg, ha akarod, de most venni egyet nem a legjobb, járj el Szeged környékén valami menő lovardába ahol megtanítanak mégjobban lovagolni, aztán majd később ráérsz ezen a lóvásárláson gondolkozni szerintem. És ne felejtsd el, hogy egy kólikaműtét 600.000-1.800.000 forintba kerülhet. Én sajnos belefutottam amikor 3 hónapja volt meg a lovam, és csak a szüleimnek köszönhettem, hogy akkor nem kellett megnéznem ahogy meghal.
2019. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!