Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Surgos hazitippeket varok,...

Surgos hazitippeket varok, megfazott a pici kutyam!?

Figyelt kérdés
12 hetes francia bulldog kiskutyam van,es nagyon csunyan megfazott.Valadekosat kohog,folyik a kis orra,es csillognak a szemei(ami eleg uj szamomra) kulfoldon elek,sajnos csak idopont utjan fogad az orvos,igy lehet meg 2 3 napba is beletelik,mire el tudom vinni.Imadom az allatokat,mindig is volt kutyank,de soha nem talalkoztam beteg joszaggal.Kerlek segitsetek 1 2 tippel amivel esetleg kenyelmesebbe tudnam tenni ezt a par napot a dragamnak,valaszokat elore is koszonom.
2010. júl. 11. 02:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Mielőbb vidd orvoshoz, de ezt nyilván te is így akarod.


Én a kutyámnak főztem kamilla teát, amikor beteg volt és csak azt ivott és gyümölcsteákat. Na persze ez télen volt így melegen, most szerintem langyosan add neki.

Én raktam bele citrom és narancs darabokat is, amíg hült addig ázott benne. Aztán azt is kiöntöttem neki a teával, sokszor tömtek a szájába :) De szerintem a te pici kutyádnak még ne add, csak hagyd a tálban a gyümölcsöt, ha akarja megeheti főleg a narancsot.


Esetleg adj neki c vitamint, vegyél valami természetesebbet. Tehát ne ilyen gyógyszer jellegűt, hanem hagyományos c vitamint.


De nagyon tudom ajánlani a csipkebogyó teát, abban is sok a c vitamin! Ha tussz szerezz be csipkebogyó teát. Na persze ne ilyen lipton és pickwick szerűt hanem mondjuk gyógynövényes üzletből, amiben tényleg van hatóanyag és nem üdítőnek felel meg.


Ha lázas akkor egy icipici lázcsillapítót de tényleg keveset adj neki. Pl. tedd szalámiba vagy kolbászba. Én mindig a közepébe szúrtam.


Ha nem használ akkor 4-5 óra múlva egy picit megint lehet adni. De ha nem lázas akkor ne gyógyszerezd.


Én rubophent adtam a kutyának/macskáknak ha sürgős volt.


Mást nem tudok mondani, esetleg gyorsan írj egy netes állatorvosnak és kérj tőle tanácsot.

2010. júl. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kényes dolog, hiszen az állat és egy ilyen pici kutyus nagyon érzékeny jószág. Sajnos nem tudok házi praktikát. Nézzél utánna a googliba, hátha találsz rá megoldást, amíg nem kerülsz vele szakorvoshoz. Például kutyabetegségek,
2010. júl. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
koszonjuk a segitseget:) mar hutom is a teat.
2010. júl. 11. 02:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rubophent soha, de soha ne adj kutyának és macskának sem!! Lázcsillapításként emberi gyógyszerből, csakis Algopyrint szabad adni, de azt is csak megfontoltan. Kérdezd meg az állatorvost is erről. A Rubophen májkárosodást és vörösvérsejt-szétesést okoz, ami a pusztuláshoz vezet!
2010. júl. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Emberi gyógyszert szigorúan tilos a kutyáknak adni, kizárólag állatorvosi javaslattal megengedett. Többet árthatsz vele, mint amit használ, mert állatokra lehet, hogy teljesen másképp hat. A tea is hülyeség, egyrészt úgysem fogja meginni, másrészt semmit nem ér. Arra figyelj, hogy vizet igyon, ha nagyon nem akar inni, akkor fecskendővel nyomd a szájába, mert egy kiskutya nagyon könnyen megfázhat.

Az sem biztos, hogy egyszerű megfázásról van szó, lehet parvó is, ami kezelés nélkül gyorsan elviszi a kutyát. Nem hiszem, hogy nincs egy állatklinika vagy ügyelet a környéken, ha valakinek pl elütik a kutyáját, az vár három napot a sérült kutyával?

2010. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
* megfázhat helyett kiszáradhat.
2010. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A természetes gyógymódok (ha nem allergiás semmilyen virágra a kutya) beválhatnak.


Vízét cserélheted kamilla teára (gyulladáscsöökentő), lándzsás utifű teára (nyák oldó), vagy vöröshagyma levesre (természetes antibiotikum), ha nem kéri őket, akkor esetleg kis mézzel ízesítheted.


Vigyázz, száraz kaját, csontot, olyasmit, ami köhögtet ne adj neki. Ha lázas, akkor hideg borogatással tudod hűteni.


A C-vitamin erősíti az immunrendszert, a B-vitamin pedig segíti a nyálkahártya sejtek regenerálódását. C-ből nyugodtan bármennyit adhatsz neki, a B-t számold ki, hogy mennyit ajánlanak embernek (itt 75 kg-mal számolnak) és az alapján a kutyudnak mennyi kell.


Nekünk az orvos ambroxol tablettát ajánlott, ez gyerekeknek való humán nyákoldó, itt is ki kell számolni az adagolást, de ez recept nélkül kapható itthon legalábbis.


Humán gyógyszer SEMMIKÉPPEN ne adj neki anélkül, hogy konzultáltál volna az állatorvossal legalább telefonon.

2010. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A gyogyszeres kezelest az orvosra hagyom,de a tea kicsit enyhittte a kohogest ahogy eszrevettem:) eszik,iszik rendesen,jatszik mintha egeszseges lenne...:)ma kertunk idopontot interneten,holnap mehetunk.Nagyon koszonok minden egyes valaszt,es sok sikert nektek es allatkaitoknak,udv Chica es Laura
2010. júl. 11. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

A c-vitamint se feledd!Tényleg a legjobb természetes antibiotikum.

Nekem bevált megfázásnál.

2010. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A C vitamin az életben nem volt antibiotikum!!!

Ne keverd a szezont a fazonnal, drága.


A rubophent nekem orvos is javasolta, de köszönöm a felvilágosítást, hogy miket okoz.


Az ambroxolnak egyébként rettenetes mellékhatásai vannak én azt még embernek sem ajánlom! Nem vitázni akarok, csak az egy méreg, nem pedig gyógyszer.


Viszont a hidegvizes borogatás jó ötlet, persze csak ha nem nagyon súlyos a láz.

2010. júl. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!