Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a royal Canintól...

Igaz, hogy a royal Canintól nagyobbra nő a kutya?

Figyelt kérdés
Németjuhász kiskutyámat a royal fajtatáppal kezdtem el etetni, többen mondták, hogy túl fog nőni a kutya a standardon. Igaz ez? Nem kéne ezt adnom neki?
2019. júl. 13. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Személyes tapasztalatom nincs a táppal, de a legtöbb tenyésztő ellenzi, mondván indokolatlanul drága és tele van káros összetevőkkel.
2019. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit ajánlanál helyette?
2019. júl. 13. 08:26
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A marmagasságot alapvetően nem az határozza meg, hogy mennyit eszik a kutya, kivéve a nagyon szélsőséges eseteket, amikor valóban éhezik, és ezért nő kisebbre. Ha eleget kap, akkor eléri a genetikailag meghatározott maximális magasságát, és legfeljebb hízni fog, ha többet / mást eszik. Gondolj bele, embereknél is ugyanígy van, attól, hogy valaki többet eszik, nem nő magasabbra.


A "fajtatáp" szerintem csak marketingfogás, egy-két nagyon apró különbséget leszámítva minden kutyának jó ugyanaz a táplálék.


A Royal Canint sokan szidják egyébként, ár/érték arányban rossznak tartják. Én személyesen nem próbáltam még, nem tudom, ebben mennyi az igazság, de azért érdemes lehet körülnézni más prémium vagy szuperprémium tápok között is.

2019. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A kifejlett kori magasság a génekbe van kódolva, nem a takarmányba.
2019. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Az rc egy vicc. A fajtatápjai csak marketing fogások. Mind ugyanolyan. Ár érték arányban a béka shegge alatt van.


Ha túl eteted a kutyát max kövér lesz de nem nagy. Ez hülyeség, olyan nem létezik hogy majd nagyobb lesz a táptól. Tanultál biológiát? Tudod, középiskola.

2019. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem nő nagyobbra. Ne vegyél ilyen kaját mert felesleges.
2019. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy óriási hülyeség. Semmilyen táptól nem fog nagyobbra nőni a kutyád, az őseitől örököli a méretét.


A Royal Cannin NEM a legjobb táp, tűrhető, de sajnos elég marketinges a fajtatápjaival. Egy fajtatáp nem tud sokkal többet, mint a mérétre szabottak, esetleg a mozgásigényéhez alkalmazkodik, ahhoz megfelelő viaminokat tartalmaz. Azt hiszem, ennyi pénzért kapsz jobb tápot.



Én a Platinumot ajánlom. Ezzel ellentéve a Royalnak nincsen MIN 75% friss hús tartalma, és talán ha még olcsóbb is egy kicsit, kevesebbet kínál. APlatinum táp kipróbált, azt etetem a kutyáimmal, akik imádják. A Platinum tápból van csirkés kölyöktáp, inkább felnőtt tápok vannak, de azok gabonamentesek is. Én az egyik kutyámnál a Platinum felnőttet elkezdtem etetni a 8 hónapos kutyámnál, és máig tök egészséges, nyugodtan elkezdtheted a felnőtt PLATINUM (Mással ne próbálkozz felnőtt táppal kölyökkorban még, mert veszélyes lehet ! , ez egy haskimélő táp is mondhatni, nem bántja a kutyákgyomrát, hacsak nem allergiások valamire) Etetését már ha betöltötte a 8 hónapos korát, de a legjobb, ha 10 hónapos korát megvárod, míg elkezded felnőttel etetni. NA de, én a Platinumot ajánlom. Brit care, acana, Wildes kipróbálva nálunk nem jöttek be. De azok is jók. Royal CAnnin mondhatni pénzlehúzó, mert nem ad annyit, mint egy másik kevesebbe kerülő táp. Bizonyos okokból jól jöhet, jutalomfalatnak, de mindennapos etetésre nem alkalamas szerintem.

2019. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!