Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyája. Mit írjak...

Meghalt a kutyája. Mit írjak az ajándèkra?

Figyelt kérdés

Egyik kollègámnak meghalt minap a kutyája. Azóta szomorú. Gyászol.

Be kellett mennem egy papíros-nyomtatós boltba valamièrt. Megláttam, hogy csinálnak fènykèpes kulcstartókat. Pár száz Ft. nem nagy összeg. Sok kèpe van fenn a neten a kutyáról. Csináltattam neki egyet. Hát ha kicsit könnyebben vígasztalódik.


Nem akarom kínos helyzetbe hozni mások előtt (ő fèrfi, èn nő), gondoltam olyan helyre teszem ahol megtalálja amikor egyedül van.


De! KÈRDÈS:

Mit írjak arra a papírkára amibe csomagolni fogom?

Csak egy sorra gondoltam. Nehogy azt higyje valami szemèt fecni ès kidobja.


"Vissza nem hozza, picit mègis veled marad."

"Elment, mègis veled marad."

"Elment, de sosem teljesen."


Így leírva már nyálasnak hangzik. Neg már abban sem vagyok biztos hogy nem lesz-e mèrges mert az engedèlye nèlkül használtam a kèpeit.

Ti mit szólnátok a helyèben? Nagyon fèlre èrthető ez a kis gesztus?



2019. júl. 4. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egy kollégának túl személyes. Meg hogy nem is személyesen adod át fura.

Inkább csak beszélgess vele, mondjuk hogy tudod milyen elveszteni egy kutyát (már ha tudod) sajnos semmivel sem lehet enyhíteni a hiányát, ilyenek. Többet ér. Kulcstartót és képeket ő is tud csinálni ha akar, lehet csak nehezebb lenne neki tőle

2019. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vesztettem már el èn is kutyát. Nem is egyet. Mindíg volt kutyám. Most is van.

Mikor az első elment, kaptam róla egy bekeretezett fotót, amit kitettem az asztalomra. Nagyon örültem neki.

A mostani kutyáimról bögrèn is van fotó. Nőnapra kaptam a páromtól. Kimondhatatlanul örültem neki. Barátnőmnek is csináltattam szülinapjára.

Ez a fèrfi kollègám is èrtèkeli a szemèlyes apróságokat. Ezèrt jutott eszembe.

Most akkor inkább ne adjam oda neki?

2019. júl. 4. 23:33
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hogyha még a gyász olyan szakaszában van, lehet amikor eszébe jut, szomorú lesz. Miután elengedte a kutyát,megsiratta azután add oda szerintem. Várj egy kicsit,mert még érzékeny a seb.
2019. júl. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Holnap lesz ötödik napja. Meglátom hogy èrzi magát.

De mit írjak a papírra?

2019. júl. 5. 00:51
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én személyesen adnám oda nem papírba
2019. júl. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon jófej vagy, én örülnék neki. Abból kiindulva, hogy komolyan kötődik a kutyához, nem nyálas a szöveg. Divatkutyás, érzelmi szegények meg kit érdekel mit gondolnak.


Papírra talán, valami olyasmit:


Szívedben örökké él, hűségesen vár, hogy amikor eljön az időd együtt kelhessetek útra...

2019. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Neked kell ismerned a kollégát. Nem vagyunk egyformák, mindenki másként reagál az ilyesmire.

Nekem nagyon fura lenne, ha egy kollégám ilyet csinálna, és ezt az intim szférámba való belemászásnak értékelném, szóval neked kell tudnod, ő milyen.


A szöveg meg számomra nagyon gagyi, de ezek teljesen szubjektív érzések, lehet, neki tetszene.

2019. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Én értékelném a kulcstartót de ha egy ilyen nyálas szöveggel adná valaki oda még a helyzet ellenére is elröhögném magam. Szerintem csak add oda neki személyesen mondjuk egy olyan kommenttel hogy “láttam ezen a helyen csinálnak ilyen kulcstartókat és rátok gondoltam”. Aztán ezután ott is hagyhatod, nem kell megvárni amíg elérzékenyül.
2019. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én eleve nem is találnék ki ilyet.Tud magának csináltatni ha akar.Mindenki másképp gyászol.Tudod pontosan, ő hogy?

Én például se hozzátartozómat,se állatomat ha meghalt,míg nagyon gyászolom és fáj, addig nézem a képet róla.Egy ponton túl viszont annyira lehangol és búsítja a napjaimat, hogy nem szeretem ha folyton látom őket,csak amikor egyedül vagyok néha, és előveszem.

Szerintem kicsit tolakodó dolog így megajándékozni.Én nem biztos hogy örülnék neki, ha valaki így belemászna az érzéseimbe.De te ismered, tudod milyen.

2019. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Èrtèkelem mindenki vèlemènyèt. Pont ezèrt kèrdeztem, nem vagyunk egyformák.

(Kort ès nemet írhattatok volna a válaszok vègère azèrt hogy átláthatóbb legyen kik is adnak tanácsot.)


Oda adtam neki. Csak a nevèt írtam rá.

Megkèrtem, hogy akkor bontsa ki amikor nem látom. Nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni.

Megköszönte ès a nap hátra lèvő rèszèben jobb kedvűnek tűnt.

Nem èrtette fèlre, ezt is megbeszèltük.

2019. júl. 6. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!