Mikor fejezik már be a eboltást?
Ezt most komolyan kérdezed vagy csak provokálsz? A veszettség komoly betegség, nem szabad vele játszani! Az oltás segítségével könnyű megelőzni, de gyógyítani... ha vannak tünetek, akkor gyakorlatilag esélytelen. Magyarországon évente néhány veszett állatot találnak, de Ukrajnában sokkal gyakoribb, ha itthon nem vakcináznának, onnan valószínűleg könnyen át tudna ide terjedni.
Az a bajod, hogy évente egyszer el kell menni az orvoshoz (vagy ő jön házhoz) és megszúrják a kutyádat? Legalább látja néha orvos szegényt. A szúrást pedig sok kutya fel sem veszi.
"Téged beoltottak kanyaró ellen ?"
Igen. Egyszer, és nem évente!
Nem provokációnak szántam a kérdést. Sajnos nálam nem egyszerű az oltás. A kutyám nagyon bizalmatlan az idegenekkel, és csak Sedalin-nal lehet megoldani az oltást, de attól fél-egy napig kába, és nagyon sajnálom már, hogy minden évben át kell ezen esnie. Nem az immunizálás ellen vagyok, hanem az oltás ellen. Miért nem lehet szájon át immunizálni, ahogy a rókákat?
Viszont vannak olyan oltások, amiből évente kell emlékeztetőoltás az embernek is.
A veszettség elleni oltásra szükség van. Csak az ember hajlamos azt hinni, hogy az ilyen egzotikumok kizárólag mással történhetnek meg.
Ettől függetlenül szerintem is túl vannak oltva a kutyák Magyarországon. Németországban ugyanazzal oltanak, mint itthon, náluk valahogy elég 3 évente. Nem hiszem, hogy jó hatással lenne a szervezetükre.
Az oltóanyag hatása tényleg 3 év.
DE.
Ha egy németnek azt mondod, hogy 3 évente szeptemberben hozd el a kutyád, el fogja (meg alaposan meg is büntetik, ha nem...). Ezzel szemben itthon azt mondják, hogy évente szeptemberben hozd el, jó esetben 2-3 évente oda jut. Mentalitás beli különbségek. Mondjuk egy szakadéknyi.
Arról nem is téve említést, hogy sajnos nem elégséges itthon a megtorlás sem, ha nincs oltva a kutya. Külföldön ha másért nem is, de félelemből elviszi oltani a kutyát. Itthon szarnak rá sokan, és ilyen-olyan mondvacsinált okokkal nem oltatnak. Tehát innentől a nyáj-effektus miatt mondhatjuk védettnek az országot sok betegségre vonatkoztatva.
Szóval szépen neveld meg a kutyádat, hogy ne kelljen leszedálni egy 2 perces kezelés miatt is.
Magyarországon magasról tesznek az oltásra. Megbecsülve kb 60% lehet a rendszeresen oltott kutyák közt.
Macskákat egyáltalán nem.
Pedig a veszettség mellett sok más fontos oltás lenne, de mivel ezek csak állatok között terjednek, így nem kötelező. A gazdi érdeke, hogy sokáig éljen a kedvence és minden ellen be legyen oltva
A veszettség viszont emberre is terjedhet és halálos kimenetelű lehet.
Ezért kötelező, nem azért, hogy Bodri ne legyen beteg.
Egyébként jól írta valaki, hogy Ukrajnában jobban jelen van..
Szar időben, táplálék hiány esetén a vadàllatok simán àtvonulnak másik országba is, ők nem nézik a határokat.
Németország lehet jobb helyzetben van, nekik nincs ilyen szegény, háborús szomszédjuk, csupa jóléti országgal vannak körülvéve
Ne az oltást okold azért, mert nem vagy képes kezelni a kutyádat. Az én egyik kutyám is bizalmatlan az idegen emberekkel (mondjuk embertől függően viszonylag hamar feloldódik), de olyan nincs, hogy csak leszedálva lehessen egy 2 perces kezelést elvégezni rajta.
Nem szereti, de ha ezt kell tennie, hát ezt kell tennie és pont. Miután végeztünk állati boldog, hogy milyen ügyes volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!