Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám hogy csak tőlem fogadjon el enni valót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Semmiképpen nem szeretném hogy a kutyáimat megmérgezzék. Hogyan tanítsam meg őket hogy még akár egy bedobott ételt se fogyasszanak el, és ne is fogadjanak el semmit idegenektől?
2019. jún. 9. 00:10
 1/3 anonim válasza:
73%
Hogyha látod esetleg, hogy egy idegen akar neki kaját adni, akkor egyből menj oda, és mond a kutyádnak határozottan hogy "nrm szabad". Vannak ilyen speciálisabb kutya iskolák, ahol nrm csak az ilyen ül, kekszikeket tanítják meg a kutyáknak, hanem azt is, hogy idegenektől ne fogadjanak el ételt, ha valaki be jön a haz területén ugassa meg stb. Amit én láttam kutya iskola, az Pesten volt (pontosan nemtudom hogy hol) de iszonyatosan drága. Egy nap asszem 70.000 volt (és hát egy nap alatt nem tanul meg semmit.... minimum egy hét kellene)
2019. jún. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
ugy alakitod ki a helyét, h ne férjen az utcafronthoz. Nem tudsz 100%-os élelemmegtagadást csinálni. Előbb utóbb ugyis feleszi
2019. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyáknál ezt úgy érik el, hogy az idegentől kapott ételt egy negatív dologhoz kötik. Valakit megkérnek rá a kiképzőpályán, hogy kínálja étellel a kutyát és amikor az elveszi tőle, akkor idézőjelesen megverik valamivel. Ugyanezt eljátsszák mások is, hogy kialakuljon az általános kép a kutyában: ha gazdától kap ételt, akkor az jutalom; ha bárki mástól, akkor az verés.


De pont ezen az oldalon olvastam, hogy van aki ezt verés helyett úgy csinálja, hogy az idegenek csípős paprikával bekent ételt kínálnak neki. Én ezt a módszert még élőben nem láttam, de működőképesnek hangzik.

2019. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!