Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, hogy ha a...

Miért baj az, hogy ha a kutyámmal alszom?

Figyelt kérdés
Sokan furcsán néznek rám, mikor megemlítem, hogy a kutyusommal alszom. Olyanok is akinek szintén van kis házi kedvence! Miért baj ez? Nekem vizslám van. Mások sem alszanak a kutyájukkal (mármint akinek szintén közepes testű kutyusa van) ?
2008. nov. 12. 10:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Szocializációs szempontból nagyon rossz hogy a kutyáddal alszol...tényleg. A rangsor kölyökkortól kell hogy kialakuljon a kutyába. Vagyis hogy ő a kutya...Te pedig a gazdi.Mindennek megvan a helye,az ideje..Neki is van helye, illetve kellen hogy legyen ahol ő tud aludni.Továbbá az a tudat hogy ahol a gzdi alszik az meg az ő helye, oda a kutya NEM MEHET...Mindenki a saját helyén. Ha veled alszik valószínűleg sokkal inkább fogja érezni hogy egyenrangú felek vagytok, ami más téren okozhat kellemetlenséget. Egy kutyunál fontos hogy TE legyél a főnök..attól még működik minden. Ma már nagyon komfortos, puhakutyafekhelyeket lehet kapni. Mégis tudnia kell hogy van helye, ami nem az ágyad..Ahol ő alszik, ahová visszavonulhat, ahová elküldheted ha rosszul viselkedik! És akor a higiéniai szempontot most nem is említem...de gondolj bele hogy merre sétál, hányszor lép bele kakiba, pisibe...stb
2008. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Sokan tartanak háziállatokat,nekem is bent van a cicám.Ha jön valaki általában kitesszük addig míg a vendég itt van,mert sok embernek nem tettszik ha bent van az állat.Nem baj hogy a kutyáddal alszol,de ezt sokan nem fogadják el.Ne törődj mások véleményével.
2008. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Van neki saját fekhelye, ágya! Van mikor ott alszik, de általában mellém fekszik. De viszont, ha szólok neki, hogy MENJ A HELYEDRE, akkor oda megy a saját ágyára.
2008. nov. 12. 10:24
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Én is a kutyámmal alszom, apukám is a kutyájával alszik és még nagyon sok ismerősöm. Egyáltalán nem baj, hogy ágylakó a kutyusod és veled alszik. Ha neked így jó, akkor így élj, ne törődj másokkal! Rám is furcsán néznek sokan, őket is megértem. Mi akik nagyon kutyások vagyunk (mert tudjuk ennyi szeretetet nyújtanak) másképpen gondolkodunk, és ez pont így van jól.
2008. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

hát mondjuk ha minden nap mosdatod (ami nem lenne egészséges) akkor sem lenne tiszta. Pl kiviszed sétálni és belefekszik a koszba, mocsokba. mi még utcai ruhában sem fekszünk le, mert az is koszos, pedig mi nem hentergünk a fübe, porban. szóval a kutya szöre koszos, poros. (barátnömnek máltaia volt és havont ment kozmiba, rövid volt a szöre, és ha kellett a barátnöm is megmosta, patyolat szöre volt, de még így is volt szaga egy kicsit)

a másik meg hogy sokan alergiások az állatokra. én pl nem tudnék kutyát macskát a lakásban elképzelni, még a legtisztábban tartott lakásban is elöfordul itt ott ször.

ja én alergiás vagyok a macska szörre, ha megsimizem akkor elkezd az orrom viszketni de nagyon. ha ez állandóan a lakásban lenne tuti megörülnék.


a legutolsó érvem miért ne, mert a akármikor férges lehet, még a legsürübb féregtelenítéssel is lehet férges. a férgek a seglyuka köré teszik a petéiket, és a kutya azt nyalogatja, utánna meg a bundáját. így ha te megsimized akkor egyböl a pete a kezeden van amit ha szemdebe dörzsölsz vakságot okoz, ha kikelnek.

ezért nálunk is van kutya macska kint, de a gyerekek tudájk, játék után kézmosás.

2008. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
Én a barátnőmmel alszom. Apum meg anyummal alszik.
2008. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Lassan 30 éve élek kutyával a lakásban, sőt most 3 kutyával, és sosem volt semmi bajom tőlük. Férges sem lettem, ők sem voltak, mert féregtelenítem őket. Az allergia más kérdés, bár én akkor sem raknám ki egyik kutyusomat sem, de nyilván ha gyerekkoromban allergiás lettem volna a szőrére, akkor nem hoztam vona be.
2008. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
mi 2 kiskutyával alszunk.azért is alakult igy,mert egylégterű a lakás,szóval még mielőtt írnátok,h miért nem zártam ki.a lényeg,h 2éve meglett a vágyott kutyus,minden jól ment,amig a párom nem ment éjjelre dolgozni.nappal kénytelen volt fevenni maga mellé,mert akor nem nyüszögött,hanem aludt.én is undorítónak tarottam,ma meg már engem tartanak annak.de leszarom.Most áprilisba vettünk mégegyet,az már természetes volt,h velünk alszik.mi igy vagyunk boldogok,mindkettőnk szülei fujjognak,de már elfogadták.nem volt más választásuk.én mindig azt mondom,h amíg nem nekik kell velük aludni,addig ne szóljanak bele,nem?ugyhogy sztem nem baj,h a kutyusoddal alszol.és ez tényleg így van:EZT CSAK AZ TUDJA MILYEN JÓ,AKI VELÜK ALSZIK.:-)
2008. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Férgek minden állatban vannak, sőőőőőőőt emberekben is !!!


[link]


Érdemes elolvasnd, és utána kijelenteni hogy BENNED nincsenek férgek!!!

2008. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Ha tiszta és egészséges az eb,akkor miért ne?

Szerintem semmi gond ezzel.

2008. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!