Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék több (3-4) kutyának...

Szeretnék több (3-4) kutyának is ideiglenes gazdája lenni, ennek lehet jogszabályi akadálya? Vagy az állatvédő szervezeteknek lehet visszatetsző egy ilyen vállalás?

Figyelt kérdés

3 kutyás falkámból elvesztettem két idős társamat, akik a kezdetektől velem voltak (kidobott kölykökként kezdték az életüket). Nemrég egy kiskutyát már örökbefogadtam. Csodásan haladunk, készen állna ő is rá, illetve a mellettem maradt öreglány is kezdi feldolgozni a veszteségeket, és szépen alakul a kötődésük, és ahogy látom, nyiladozik mások felé már.


Régebben sokat ideigleneseztem a régi csapattal, de mindig csak egy kutyát vállaltam, mivel akkoriban még szülőkkel éltem, így hát csoda volt, hogy ezt a szívügyet keresztülvihettem éveken át akkoriban (a család sosem volt nagy állatbarát).


Most azon kezdek fáradozni a relatíve nagyméretű telken, hogy mindegyik része körbe legyen kerítve, ne csak az udvar. Ha lehet, olyan szempontok szerint, hogy több ideiglenes vendégnek is legyen tisztességes tere és védett zuga, hogy ha nem falkásítható megbízhatóan.


Időm lenne akár rehab jelleggel is foglalkozni velük, bár nagy hátrány különlegesebb esetekben, hogy se jogsim, se autóm.

Ezek voltak és lennének a legszebb epizódok az életemben, kutyákkal kutyákról tanulni, segíteni, menedéket adni, látni a kezdeti kihívások és káosz után a változást, a boldogságot, a bizalmat.


Úgy tudom azonban, hogy két kutya tartása a megengedett, annál többre engedélyt kell előbb kérni az önkormányzattól. Ideiglenes státusznál ez ugyanúgy él vajon?


2019. máj. 16. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nincs megszabva, hány kutyát tarthatsz. Egyedül az ÁVT-ben a tartásra vonatkozó szabályoknak kell megfelelni. Plusz, ugye, a békés egymás mellett élés szabályainak.
2019. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen szabály
2019. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"Az Alkotmánybíróság a 146/2011. (XII.2.) AB határozatában a következőkre jutott: a 2010-es Kormányrendelet megalkotásával a jogi helyzet alapvetően megváltozott, mivel addig nem volt a kedvtelésből tartott állatok tartásáról országos szintű jogi szabályozás, amelyhez az önkormányzatoknak igazodniuk kellett volna. 2010 óta már van ilyen, így a továbbiakban a kedvtelésből tartott állatok tartásának szabályozása nem lehet a helyi önkormányzatok képviselő testületének biztosított jogalkotási tárgy. (…) Az önkormányzat tehát rendeletben sem írhatja elő a kutya- és macskatenyésztés engedélyhez kötését, mert egyáltalán nem tilthatja meg a jogszabályoknak megfelelően tartott állatok tartását. Egyedül a jogszabályok megsértése esetén jogosult (akkor is államigazgatási hatáskörben) az állattartóval szemben (aki lehet tenyésztő is) hatósági eszközökkel fellépni. Ennek következtében a kutya- és macskatartás, vagy tenyésztés nem köthető hatósági engedélyhez. Ugyanakkor az önkormányzat állatvédelmi hatósági jogkörében köteles ellenőrizni, hogy az állatokat a jogszabályok szerint előírt feltételek között tartják-"
2019. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen a válaszokat!
2019. máj. 17. 04:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!