Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz hatással van a...

Tényleg rossz hatással van a kutyákra?

Figyelt kérdés

Kicsit besz.rtam, az imént láttam egy fb oldalon egy videót, ahol a kutyának rohama volt (mint egy epilepsziás roham) és az volt odaírva, hogy minden kullancs és bolha elleni gyógyszer méreg a kutyáknak...

Ez igaz?? De hát, csak nem javasolná az orvos, ha igaz lenne...


Az enyém nexgard spectrát szed, mit gondoltok erről? Van valami ellenvélemény róla, és ha van, tudnátok olyat ajánlani ami esetleg veszélytelen és szívférgesség ellen is véd?


Köszi!



2019. ápr. 12. 23:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez baromság, de én is láttam, nem egy helyen.

Nyilván nem ajánlaná annyi sikeres, szakképzett orvos, ha bármilyen baja lehetne tőle egy egészséges kutyának. Elvileg azoknal a kutyáknál, akiknek valamilyen idegrendszeri gondjuk van (epilepszia pl.), minimálisan felerősítheti a tüneteket, de erre is csak minimális esély van.

2019. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Ha az első adagot túlélte nem lesz baja, de a máját hosszú távon károsítja, amibe szintén nem fog alapesetben meghalni, de valamilyen májvédő kúra szerűen nem árthat.
2019. ápr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Najólvan akkor, nem tudom miért hordanak össze ennyi hülyeséget a facen...
2019. ápr. 13. 00:48
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem méreg, de nyilván nem is ártalmatlan, mint minden gyógyszer. Igazából vitaminok is lehetnek károsak, ha túladagolja őket az ember.
2019. ápr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Különben lehet arra a kullancs elleni tablettára gondoltak, ami néhány kutyánál erős válaszreakciót váltott ki és közülük több el is pusztult... Nem tudom már mi volt a neve meg régen is volt, de nem a Nexgard Spectra. A lényeg annyi, hogy én is emiatt inkább a csepegtetős kullancsriasztót használom néha nyakörvessel kiegészítve.
2019. ápr. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Szoval szamodra a FB inkabb szavahiheto, mint egy allatorvos.

Kepzeld el, antibiotikum szedesebe is halt mar meg ember is, kutya is. Allergias reakcio elofordul sajnos neha, es ezt nem tudni elore.

Ha az ostoba, butacsiras es kepzetlen emberek kepesek meggyozni teged a FB-s megosztasaikkal, akkor tedd ki a "szeretett" kutyadat babezianak, lyme kornak es hasonloknak, es meg veletlenul se add nekik a gyogyszert amit az allatorvos javasol.

Bocs, de mar az, hogy egyaltalan ez felmerul, mint kerdes...felhaborit.

2019. ápr. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez az anti-vaxxer hülyeség már a kutyásokat is elérte?


Orbitális baromság. Az a baj, hogy a sok hülye egymástól "tájékozódik", pontosabban riogatják egymást Facebookon, aztán lassan XIX. századi színvonalra süllyednek az ismereteik. Lassan az lesz, hogy ha beteg vagy, szoríts egy fokhagymát a hónod alá, és ne menj orvoshoz, mert megmérgez azzal a sugárzó izével, amit röntgennek neveznek.


A szívférgességtől sem kell fosni. Igen, létezik, mint ahogy az AIDS vagy az ebola is, de igen kicsi az esélye, hogy elkapd, vagyis hogy a kutyád elkapja. Megelőzni persze nem árt, de nagyon ritka dolog. Ugyanúgy, mint ahogy az agyhártyagyulladást okozó kullancs. Nagyobb esélyed van a lottó ötöst megnyerni, mint egy fertőzött kullancsot magadba szedni.

2019. ápr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
A szívférgesség sajnos egyre gyakoribb. Saját szememmel láttam már 3 kutyát aki ebben pusztult el és ismerek vagy 10 szívféreg pozitív kutyát Budapesten. Pedig a városban kevesebb a szúnyog. És délen a leggyakoribb.
2019. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Bár már sokan leírták, de egészsèges kutyàra nincs ilyen hatással. Természetesen fontos a szedés előtt az àllat állapotàt is felmèrni és ha akár csak hasmenèse is lenne tőle, akkor a dokival átbeszélni a vàltást másra.
2019. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Bár alapvetően nem vagyok híve az indulatból kommentelésnek, a 6osnak igaza van.


És elárulok egy titkot: milliószor több kutya hal meg külső élősködők terjesztette betegségekben, mint gyógyszerek okozta rohamokban/allergiás reakciókban.


De biztosan a tabletta okozta? Direkt pont azért nem tablettával védi meg a kutyát az értelmes ember, mivel ezek a vérszívás közben hatnak. A spot onok és a nyakörvek a vérszívást akadályozzák meg (igen, nem egy alkalommal nem használt egy XY noname cég terméke) míg a tablettás verzó lehetőséget ad a betegségek átadására.


De ha már itt tartunk, tudjuk e egyáltalán mi okozta az állat rohamát, vagy csak kiírunk Facebookra valamit?

2019. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!