Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadnak (némelyik)...

Miért támadnak (némelyik) kutyák gazdáikra?

Figyelt kérdés

Èn szeretném életem elsö kutyáját megvenni. 30 éves vagyok. Szeretem az állatokat, macskáim majdnem mindig voltak. De hogyha ilyneket hallok, mint ma a hírdóban félek magamhoz venni eggyet. gyerekeim is vannak. Én egy mudit szeretnék.

Kutyás társaim mit szóltok ehez?


2008. nov. 10. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem minden nevelés kérdése.egy roti is lehet kezesbárány,egy pincsi is lehet vadállat.persze vannak kutyafajták amelyek hajlamosabbak a harciasságra,de kellő odafigyeléssel neveléssel nem lesz gond.

nem ismerem a mudi természetét,de nem néz ki durvának.

2008. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
az ilyen vad természetű kutyáknáknál fordulhat elő, igaza van az első hozzászólónak, hogy nevelés kérdése, a bökkenő az , hogy esetleg ha harci kutyát vásárólsz, akkor megtörténhet , hogy öreg korára vadabb lehet, a mudi mivel pásztorkuty és nem őrzővédő szerintem semmilye ilyes fajta problémád nem lehet, szerettel és odafigyeléssel egy oroszlánt is meglehet szelidíteni:)
2008. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mudi , pumi,puli kitűnő gyerekek mellé , a kaját elveheteik a gyerekeim a pulijainktól.Játékosak , hatalmas szeretet éhséggel és nem utolsó sorban jó jelzőkutyák , a környékünkről eltüntek a tolvajok mert a kutyugatás miatt már nem mernek erre jönni.Nyugodtan vegyél kutyát .
2008. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj!Ha egy kutyát megkötve tartanak, vernek, nem foglalkoznak vele, eltorzul a személyisége, és agresszívabb lesz. Annyi az egész, hogy családtagként, önálló személyiségként kell kezelni, kb úgy, mint egy gyereket. A kutya falkaállat,meg kell vele értetned, hogy ti vagytok a rangsor elején, és akkor nem lesz semmi baj. A kutya személyisége is sokat számít, én pl rottweilerek mellett nőttem fel, és kb 20 év kutyázás után egy szálkásszőrű tacsiba beletört a bicskám:) nagyon szeretem, de olyan tökfejű, makacs, hogy megőrjítjük egymást.Rotit viszont bármikor vennék. Szóval ne aggódj!
2008. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, kihagytam a tényleges választ a kérdésre: A helytelen tartás (pl kikötve, nincs elegendő mozgástere a kutyának) a helytelen nevelés (pl verik vagy fenyítéssel tanítják) valamint a kutya ingerküszöbének alacsonysága együttesen vezethet ilyen balesetekhez.
2008. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mudit nagyon ajánlom, csak arra vigyázzatok, hogy olyan kutyaiskolába vigyétek, ahol nem kényszerítéssel, fájdalom okozásával próbálják a kutyát tanítani, mert az a mudi személyiségét nagyon eltorzíthatja és harapóssá válhat, de ez sem igazán veszélyes harapás. /Személyes tapasztalat./ Amúgy, ha rám hallgatsz szukát veszel, néhány mudi kan elég domináns tud lenni, de ez nem veszélyes, csak kellemetlen. Az én mudim imádja a gyerekeket, mindent eltűr tőlük.
2008. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes eddigi választ. Írjatok még nyugodtan, minden válasz segít mert kezdö vagyok.

Köszi.

2008. nov. 19. 07:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos ez fajta,és persze nevelés függő,gyerek mellé nem ajánlanám sem a rotit sem a doberman-t,ha nincs férfi a háznál aki minden nap foglalkozik velük!persze ha te gondolod nyugodtan lehehtnek ijen kutyáid de én csak akkor ajánlanám ha van férfi is a háznál:)
2009. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mudik természetüknél fogva nem támadnak csak úgy emberre, ahhoz nagyon fel kell hergelni. Mivel pásztorkutyák, mindig is emberek mellett szolgáltak, nagyon együttműködők. Ezenkívül valóban kiválló jelzőkutyák. Attól sem kell félned, hogy elmegy egy másik emberrel, valahogy maguktól tudják, hogy kihez tartoznak:)(tapasztalat). Az enyém kisunokatestvéremtől mindent eltűr, lovagolhat a hátán, tépheti a szőrét:)
2009. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!