Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv mennyire bizonyít...

A törzskönyv mennyire bizonyít tulajdonjogot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár napja feltettem egy kérdést már az ügyemmel kapcsolatban, de most szeretnék egy kisebb részletére kitérni egy újabb kérdésben.

Vettem egy kutyát adásvételi papír nélkül, 20.000 ft-ért. Állatorvos asszisztens vagyok, az egyik "tenyésztő" felajánlotta a kutyát, mert a lábai nem teljesen egészségesek. Nem írtunk papírt, de tanúm van több is, egy amikor megkaptam a kutyát és több akik igazolják, hogy nekem szándékoztak kutyát adni. Úgy tudom, kutya tulajdonjogát lehet szóban vagy ráutaló magatartással is átruházni. Kérdés az, hogy törzskönyves kutyáit is?Most 1 hónappal később a férfi felesége a törzskönyvet lobogtatva követeli vissza a kutyát, vagy hogy fizessem ki a teljes árát és azzal fenyeget bemegy a rendőrségre. Beszéltem ügyvéddel, jogilag ellenem nem hozható fel semmi egy általános kutyánál, a kérdés igazából csak annyi, az hogy a nő nevén van a törzskönyv, az ad bármiféle követelési jogot? Engem nem érdekel a törzskönyv, nem akarom tenyészteni se versenyre vinni. Amikor én megvettem a kutyát, akkor ha jól tudom nem is volt még meg nekik kézben a törzskönyv, most kapták meg, ezután jelent meg a nő és követeli vissza.



2019. ápr. 7. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oltási könyvben, a chip adataiban te vagy megjelölve tulajdonosként?
2019. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de annak utána olvastam és az nem jelent semmit. Az nem elfogadható hivatalosan.
2019. ápr. 7. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Szaporító lesz az, nem tenyésztő, nem?

Az a törzskönyv valószínűleg hamisítvány. Olyan nincs, hogy 2-3 hónapos kutyának még nincs törzskönyve, de egyszer csak "megkapják" valahonnan. Pláne, hogy a törzskönyvet a tenyésztőnek kell vezetni.

Meg olyan sincs, hogy a kutya "teljes ára". Leolvassa róla a vonalkódot, vagy mi? Annyi az ára, amennyiért adták, bármilyen rosszul is hangzik.

Amúgy nem hinném, hogy tulajdonjogot biztosítana a törzskönyv, még ha valódi lenne, akkor se. Mégis mivel vádolna meg a rendőrségen, lopással? Mikor tanúk bizonyítják, hogy megvetted a kutyát?

A pasas amúgy mit mondott, akivel ezt eredetileg lebeszélted? Gondolom már ő is tud róla, mit intézkedik a felesége...

2019. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig az oltási könyvet meg a chipet fogják nézni, nem egy hamis törzskönyvet. Szóval nyugodtan menjen be a kedves hölgy a rendőrségre és adja elő a sztoriját, semmit nem fognak csinálni, csak körberöhögik.

Én a helyedben az egész sztorit, névvel, mindennel elküldeném pár állatvédő szervezetnek, csak hogy tudják, hogy üzletelnek meg csalnak a kutyákkal az ilyenek.

2019. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te meg vedd elo az adasveteli szerzodedt... :D
2019. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonjogot csak szerződés biztosít. Se törzskönyv, se oltási, se chip, semmi más. Ha nincs szerződés akkor nem lehet bizonyítani, hogy fizettél érte de az sem, hogy nem.

Mindenesetre készíts róla sok képet, amiről kivehető, hogy veled él, ha viszed orvsohoz akkor kérj kórlapot, hogy valami nyoma legyen, hogy te vagy a gazdája.

De a nő nem ugyan úgy nem tud bizonyítani semmit sem.

2019. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9820767-a-te..


Jelentsd fel te a nőt, állatkínzásért! Hibás kutya nem kell, megakarnak szabadulni tőle, aztán mégis vérszemet kapnak. És elszakítanák tőled. Szerintem nyugodtan állj elébe a dolognak, és jelentsd fel, mert sosem lesz nyugtod. Ezek tutira nem tenyésztők, hanem szaporítók.

2019. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

#3: De igen, van hogy egy kutya akár 4-5 hónaposan kap törzskönyvet. Esetleg a tenyésztő megkésik 1-2 héttel a MEOESZ meg szaraxik.


Én is későn kaptam törzskönyvet (a kutya már 2 hónapja nálam volt, 5 hónapos volt) És hidd el nem hamisítvány, nem szaporítótól hoztam. Rá is kérdeztem más tenyésztőknék és mondták is hogy ne aggódjak

2019. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed neten a kutya fajtaklubját. Ott van elérhetőség emailban, vagy éppen telefonon is. Leírod-elmondod a történetedet.

Az ilyent nem díjazzák a fajtaklubok. Márpedig, ha törzskönyve van a kutyának, akkor az csak a klubon keresztül volt elintézhető.

Törzskönyv akkor bizonyít, ha már rajta van a chipszám is.

2019. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kaphat később is törzskönyvet,ha igazi,bejegyzett TENYÉSZTŐ az illető,nem pedig szaporító.

Mi is később,postán kaptuk meg a tenyésztőtől,szerződésekkel vásárolt kutyánk törzskönyvét.

DE! A tenyésztők oltva,chippelve adják el a kölyköket! Tehát ha valóban eredeti a törzskönyv,benne kell lennie a kölyök chip számának.


DE! Én biztos vagyok benne,hogy szaporítóról van szó,mivel tenyésztő még "hibás" kutyát sem adhat el papírok nélkül.

2019. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!