Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya tartásnak...

Máltai selyemkutya tartásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a neten, hogy máltai selyenkutya, yorki, így meg úgy, nagyon szerethető, stb kutyusok.. Csak felmerül bennem a kérdés, szeretem a kutyákat, de nem azért tartottak régen kutyákat az emberek, mert házörző állatok? Ezek a pici, apró kutyák házörzők? Nem hiszem. Kb annyira, mint egy macska kb, nem értem. Mondjuk szerintem sokan azért is vesznek ilyen kutyákat, vagy tartanak, hogy közös fotókat rakjanak ki facebookra....

2019. márc. 18. 15:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Régen a kutyákat munkára tenyésztették. A kistestűeket is, pl. vadászatra, kotorékozásra. Akkoriban sem a házőrzés volt a kutya egyetlen "értelme". Voltak vadászkutyák, juhászok, szánhúzók, stb. Így alakultak ki a mai fajták. Munkakutyák ma is léteznek, de nem mind alkalmas házőrzésre.


Manapság már sokkal hatékonyabb, ha ezeket a munkákat emberek vagy gépek végzik el. A házőrzésre pl. sokkal hatékonyabb módszer a riasztó és kamera, mint egy pillanatok alatt kiiktatható kutya.

A legtöbb munkára kitenyésztett fajtát is kedvtelésből tartják az emberek, és hobbyból vadásznak, terelnek, stb. vele. Tehát a nagyobb testűeket a legtöbben ugyanazért tartják, mint a kicsiket: mert szeretnivaló, és jó érzés az embernek, ha van egy kutyája, akitől rengeteg szeretetet kap. Aki nem ismeri azt az érzést, annak nagyon nehéz elmagyarázni.

2019. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan láttál már régi festményt, amin pl. hölgyek kezében kistestű kutyák szerepeltek. Ezek az ún. ölebek (ma a társasági kutyák fajtacsoportjába tartoznak) azon kívül, hogy társként funkcionáltak, melegítették is gazdájukat, mint pl. egy muff.

Nem minden kutyát házőrzőnek tartottak, kicsit utánaolvashatsz, hogy még minek, az öleb csak egy lehetséges plusz funkció.

2019. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha házőrzésre akar valaki kutyát, akkor még biztonsági rendszer mellé is legalább két kutya kell, egy nagytestű és egy kistestű.

Amúgy a kutyának nem csak házőrzési céljai vannak, a vadászat például régen is ott volt. Mostanában meg sportolnak is a kutyákkal, illetve ott van a dog dancing, amire a kistestű kutyák is alkalmasak. Jelezni egyébként - ha már a házőrzést felhoztad - a kicsik is tudnak, ha valami neszezés van odakint, és van, akinek ennyi is elég.

2019. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Aminek nincs értelme, az ez a kérdés.


Manapság az ember nem azért tart TÁRSállatot, hogy ugasson valaki ha jön a betörő. Vannak kamerák, van riasztó.


Normálisabb fajtársaink társként és családtagként tekintenek a kutyára. Vannak persze múlt századi, falusi felfogással rendelkező egyedek még (szerencsére egyre kevesebben).


Nekem belgám van, de nem azért, mert ruppótlan vagyok és sajnáltam a pénzt a riasztóra meg a kamerákra. Családtag, jön velünk mindenhova.

2019. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%
A máltait eredetileg patkányfogásra, a yorkit egerészni tenyésztették, az már más kérdés hogy manapság nem ezt a “funkciót” töltik be. :)
2019. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%
Hagyjátok már a kistestűeket és a nagytestűeket is. Mindkét kategóriának megvannak a saját maga szépségei.
2019. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 jonwick válasza:
27%
Majd ha lesz saját gyereked, apró totyogó, hirtelen át fogod értékelni, hogy melyek azok a kutyafajták amelyek biztonságosak a gyereked számára. Másrészt én például panellakó vagyok, de szeretem a kutyákat. Itt nagy testű kutyán tartani állatkínzás, viszont vannak olyan kistestű fajták amik jól elvannak a panelban, és könnyű velük együtt élni, egy lakásban. (tacsi, yorki, mopsz, uszkár)
2019. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!