Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya tartásnak...

Máltai selyemkutya tartásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a neten, hogy máltai selyenkutya, yorki, így meg úgy, nagyon szerethető, stb kutyusok.. Csak felmerül bennem a kérdés, szeretem a kutyákat, de nem azért tartottak régen kutyákat az emberek, mert házörző állatok? Ezek a pici, apró kutyák házörzők? Nem hiszem. Kb annyira, mint egy macska kb, nem értem. Mondjuk szerintem sokan azért is vesznek ilyen kutyákat, vagy tartanak, hogy közös fotókat rakjanak ki facebookra....

2019. márc. 18. 15:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
még az lemaradt, hogy díszkutyának tartom ezeket a kutyafajtákat.
2019. márc. 18. 15:35
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Számomra meg annak nincs értelme,hogy valaki a mai világban házőrzőnek vesz kutyát és kib...a a kertbe!


Mai világban lényegtelen,hogy 60kg-os kutya van a kertben vagy egy 5 kg-os(bár hozzá teszem kistestű kutya nem tartható kint!!) . Bedobnak mérget, leszúrják,lelövik stb. Tehát mai világban egy nagytestű sem riasztó aki beakar menni valahova az be is fog.


Mamáméknak két kau keveréket mérgeztek meg, nem voltak este otthon,hanem rokonoknál,masnap haza érve a két kutya ott feküdt holtan a ház meg kipakolva szinte.



Ennyit jelentett a két ""házőrző""


Kistestű kutyák társ állatok, az a lényeg,hogy a gazdival legyen.


Tény sokan átesnek a ló túl oldalára.


De pl az én 4,5 kg-os kutyámmal kutyasuliban járunk,sokat kirándulunk,labdázunk, nyáron Dunapartra járunk.


És sokkal jobb dolga van mint amelyik kutyát "házőrzőnek" vettek..

2019. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Társasági kutyának. Ma már nem csak azért vesznek kutyát, hogy használják valamire, hanem társnak, hobbyból.
2019. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ez a köt ellentmodásos mondat tűnt fel:

"Csak felmerül bennem a kérdés, szeretem a kutyákat, de nem azért tartottak régen kutyákat az emberek, mert házörző állatok?"

<->"Mondjuk szerintem sokan azért is vesznek ilyen kutyákat, vagy tartanak, hogy közös fotókat rakjanak ki facebookra...."


Mert amikor ezeket a kicsiket kitenyésztették, olyan sok facebook volt.:)

2019. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Azért vesznek ilyeneket, mert nagyon szerethetők.Ma már csak a buta emberek gondolják úgy, hogy a kutya házőrzésre való.Tény hogy jelez, ha idegen jön, de aki szereti a kutyáját, félti, és nem használja házőrzésre.Egyáltalán nem használja semmire, hanem a kutya a társa.

Ezt a facebook hülyeséget meg be ne beszéld már, nem státusz szimbólum egy máltai, hogy pózoljon vele valaki.Egy hatalmas nagy, 60 kg-os kutya inkább az egyeseknek.

2019. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Díszkutya? Nincs ilyen kategória.Ha lenne, szekrény vitrinbe kéne tenni.

Ugyanolyan élőlény, állat mint egy nem "díszkutya".Ugyanúgy szerethető.

Akkor szerinted mondjuk hörcsögöt miért tartanak?Vagy egeret?Vagy sünt?

2019. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Aki szereti a kutyákat, nem tesz köztük különbséget.Minden fajtát szeret.Csak te nem.

Én a keverékeket is ugyanúgy szeretem.Mindegy hogy kicsi, nagy.Kutya.A társunk.

2019. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom. Az ilyen pár kilós fehér pamacsok tök ugyanolyanok jellemben, küllemben se hatalmas a különbség. Mindig is társasági kutyák voltak ergo alapvetően 0 használhatóságra tenyésztették őket
2019. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nevezik társasági kutyának. Célja: hogy cuki, kedves, szerethető társ legyen. Neked ezzel mi a bajod?


Btw: a nagy házőrzők szerencsétlenek, mindenféle szaporítós korcs 0 ösztönkészlettel, ki van baszarintva a kertbe, azt se tudják, mit csináljanak.


Elmondom neked, hogy a 8 kilós tacskóm, kőkemény vadászkutya, olyan munkakedve, hajlandósága van, hogy csak pillázik minden szakmabeli. Kis szuka, kiváló jelzőkutya, már azt tudom, ha az utcába bejön valaki. Akkor most ezek szerint csak mert kicsi, ez a remek munkakutya már nem is ér semmit, mert a málészájú 0 teljesítményű házőrzők csak a kutyák. Pfffff, látszik, nem értesz a kutyázáshoz.


De tudod, én kutyán kehetne vitrinbe rakni, ahogy ismerem. 2 perc és kint lenne! ;)

2019. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

a kutya nem csak házőrőző


a yorkik eredeti szerepe patkányfogás volt


de ma már társállat legfőképp

2019. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!