Kicsit bután hangzik a kérdés, de egy videóban láttam, hogy a tenyésztő csak olyan érdeklődőknek adja el a kutyáit, akiket ő maga is egy erős , irányító személiségnek ítél meg.
Én egy rottweiler kiskutya vásárlásán gondolkodok már egy ideje, és ugye ezt a fajtát ajánlják az "irányító személyiségű embereknek". Kérdem én , hogy ez miben nyilvánul meg ? Milyen skillekre van az embernek szüksége, ha egy ilyen kutyával szeretne foglalkozni?
Az a lényeg, hogy egyes kutyáknál fokozottan fontos, hogy a gazdi határozott, következetes legyen, és ne legyen engedékeny, hogy egyértelműen ő legyen a főnök, és ne vegye át ezt a szerepet a kutya, ha olyan helyzet adódik, akkor le tudja nyugtatni és vissza tudja fogni a kutyát. Ha a gazdi egy ilyen kutyánál engedékeny, akkor a kutya nagy eséllyel problémás lesz.
Fajtaleírásokat már szerintem az összes létezőt elolvastam, és ezért is fogalmazódott meg bennem ez a kérdés amit feltettem. Első saját kutyám lesz, de úgy érzem, hogy amit a 2. válaszoló küldött fajtaleírásban le volt írva, be tudnám tartani. ( Magabiztos, következetes, szigorú, de szeretetteljes nevelés) Tehát igazából ezen felül, vagy ezzel kapcsolatban még szívesen fogadnék ötleteket.
2019. márc. 11. 16:02
4/4 anonim válasza:
Nő vagyok és első teljesen saját kutyám egy roti kan. Na hát pici korába úgye egy kis cukorfalatka volt, ettől függetlenül kemény hangszínnel szidtam le ha rosszalkodott. Pl a szomszédom olyan kutyát vett amihez szintén ,,kemény kéz,, kell és ha le is szidja ugyan azt a hangszínt használja mint mikor becézgeti, a kutya meg hü..lyére is veszi. Amit egyszer az ember megtilt azt tilos is marad akkor is ha piros hó esik. A kutyát nem kell megverni (jó nem mondom hogy nincs olyan esett hogy ne kéne oda legyinteni finoman) de keményen be kell tartatni a szabályokat. Ez olyan mint mikor anyád megkérdezi hogy a lábadról a papucs de olyan hangon hogy a sz..r is megfagy az emberbe hiaba nem él már az anyjával. Úgyan ezt a hangszínt a kutya is megérti. Az hogy írányítani tudni kell az meg az lehet hogy te hozod a döntést. Ha te balra akarsz menni akkor balra mentek még ha a kutya jobbra is akarna. Neked kell a szábolyat szabni. Aztán mikor összeszoktok a kutya is tudja mi merre hány méter és túl jutt a kamaszkoron (amikor mindent újra tanítasz kb) gyönyörűen harmoniaba lehet élni és kevesebbszer kell elővenni a vérfagyasztó ,,hát mit mondtam én neked,, formát.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!