Nagyon félős kutyámnak, hogy tudok segíteni, hogy ne ijedjen meg mindentől?
Fokozatos szoktatással, és önbizalomnöveléssel.
Nem írtad hogy kölyök vagy felnőtt, mióta van nálad. Ez lehet idegrendszer probléma, amit megszüntetni nem, viszont kézben tartani nagyjából lehet.
Ha szeret rongyozni, az pl tökjó önbizalomnövelésre. Hergeld bele, élje át, tépje, húzza, morogjon. És amikor már nagyon benne van, akkor jöhet valami hangos zaj. Meg fog ijedni, de a te dolgod, hogy amilyen gyorsan csak lehet térjen vissza a játékba.
Ez sajnos nagyon nem egyszerű, és nagyon hosszú folyamat. Ha van lehetőséged mindenképpen javasolnék egy sulit.
Egy bizonyos szintig lehet terápiázni ezt, hangokhoz, szituációkhoz szoktatni, de a leírtak alapján egy elebe nagyon rossz idegrendszerű kutyád van. Jól sejtem, hogy nem tk-es, fajtatiszta? A kedves szaporítója mit mond erre?
Az idegrendszert felül írni nem lehet. Vidd el egy jó kiképzőhöz, aki ért az ilyen típusú viselkedésproblémás kutyákhoz, de nagyon mást nem tehetsz. Viszont nyilván ez nem 2-3 hónap, hanem egy-két év munkát fog igényelni, hogy élhetőbb legyen a kutya. Ha ez örökletes gond (és ha már kicsinek is ilyen volt, akkor ezt hozta), csodát ne várj.
A kérdést persze feltehetném: miért ilyen kutya kellett? Miért nem néztél utána a vonalának? Milyen szocializációt kapott a szaporítónál?
Na, azért idegrendszeri diagnózist ne távdiagnosztizáljunk így online. Épp nemrég olvastam egy német juhászról, akinek csak a nem megfelelő nevelés miatt volt problémás a viselkedése, de a kókler állatorvos altatást javasolt az előző gazdinak, aztán új gazdihoz került, aki foglalkozott vele rendesen, és a kutya, mintha ki lenne cserélve.
Kérdező, ha gyanakszol idegrendszeri problémára, vidd állatorvoshoz, de JÓHOZ, mert köztük is van pancser. Kutyasuliba mentél már a kutyával? Mennyit mozogsz vele, és miket csináltok olyankor? Nyilván felkapni nem tudod ezt a kutyát, de egy közepes- és nagytestű kutyát is ugyanígy félre lehet nevelni, ha a gazdi túlfélti.
Utolsó, állatorvos idegrendszert nem tud "diagnosztizálni"! Nem is értem ezt te hogy gondolod! Hozzáértő, jó kiképző meg tud állapítani sok mindent, de állatorvos ezt nem tanulja. Az állatorvosi egyetemen nincs "wesen teszt kurzus".
De ha a hozzá kerülésétől vannak gondok, akkor az biztosan gyenge idegrendszer. Ezen lehetett volna javítani is és sokat lehetett rontani is. De mivel látom nem tiszta, ezért írom le: egy alapvetően jó idegrendszerű kutya minden helyzetben magabiztos képzés és különösebb szocializáció nélkül is, ha pedig meg is ijed vagy bestresszel, nagyon gyorsan kioldódik.
Na, ácsi, mielőtt lenyelnétek keresztben.
1. Huskyról van szó, nem egy ölebről, ráadásul még fiatal.
2. Semmit nem tudunk arról, hogy mi történt eddig nevelés, próbálkozás terén, hogyan élnek, hogyan nevelték eddig a kutyát, pedig ez nagyon fontos lenne, az baromi kevés infó, hogy soha nem bántotta a gazdi.
3. Látatlanban idegrendszeri problémát nem tippelünk interneten keresztül ilyen MINIMÁLIS információk alapján, aki ezt mégis megteszi, az olyan, mint az ezotévés távgyógyítója, aki "küldi az energiát".
4. Ez pedig egy nagyon tanulságos eset, a videó alatti szöveg különösen lényeges: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!