Mindenre allergiás kutya? Volt már valaki így? Már az állatorvos javasolja az altatást
8 hónapja jött be hozzánk egy akkor kB 3 hónapos kutya. Megtartottuk. Nem biztos, hogy jó ötlet volt... Mindegy.
Elvittuk orvoshoz, megvizsgálta megkapta az oltásokat. Vettünk neki mindent, tápot is. Ment a hasa de cefetul, váltottunk tápot, akkor is ment. Állatorvos, allergiateszt kB 40 dologra allergiás. Találtunk olyan tápot ami allergenmentes, elméletileg abban semmire nem allergiás mégis megy a hasa. Akkor váltottunk nyersre attól nem csak a hasa megy, de hányt is.
Kap probiotikumot és mindent amit javasolt az orvos. De az orvos szerint élete első pár hetében annyi szart megevett, hogy tönkre ment a gyomra. Mondanom sem kell a kutya csont sovány, nem szivodik fel nála semmi...
Volt már valaki ilyen helyzetben?
Volt egy hasonló kutyánk gyerek koromba, vele született bajai voltak. Mivel akkor se prémium se speciális tápról nem lehetet hallani házi koszton élt de sokszor hányt illetve hasmenése.
Egy ismerősöm kutyája szintén hasonló helyzetben van mint a tiéd, rengeteg orvosi vizsgálat, sok pénz és sok táp probálgatás után találtam a specialis tápok közt egyet amit már hónapok óta tud a kutyája probléma nélkül enni. Szerintem ne adjátok fel ha úgy áltok anyagilag hogy tudjátok az igényeit kielégíteni illetvs ha a kutya nem szenved.
Ha megvolt a széklettenyésztés és nem mutatott semmit, akkor további vizsgálatokkal kellene kiszűrni, hogy mi okozhatja a problémát. Tudom, hogy ez költséges, de ha már megvan az eredmény, akkor utána akár élete végéig egészséges lehet megfelelő kezeléssel vagy tudjátok, hogy semmi más választásotok nem volt.
Az első és legfontosabb, hogy nem szabad megállni egy dokinál, sajnos rengeteg sarlatán van, mi is belefutottunk párba, ha budapesti vagy meg tudom adni a mi állatorvosunk elérhetőségét, nálunk is hasonló probléma volt, mi is rengeteg dokinál voltunk, mire tudták diagnosztizálni, hogy milyen betegséget kell kezelni és náluk elég olcsón is megúsztuk, szinte egy sima antibiotikumos kezelés árából.
Nálunk ezeket a teszteket végezték el hasonló tünetekkel:
1. Giradia teszt, ez egy olyan féreg, amit a sima féreghajtó tabletták nem hajtanak ki, más kóbor kutyától vagy koszos pocsolyából is elkaphatja, főleg 6-12 hetes korban fertőződnek meg vele könnyen, tehát amíg nem volt veletek simán összeszedhette és lehet hogy azóta is benne élősködnek, legjellemzőbb tünete a sárgás, nyálkás hasmenés és hogy nem tud rendesen hízni.
2. teljes vérkép vizsgálat, ami nekünk azért kellett, mert hasmenéses tünetek és a táplálék nem megfelelő felszívódása mögött sokszor az áll, hogy a hasnyálmirigy nem termel elég bontóenzimet, ezt azonban lehet adni neki külsőleg is, szóval közel sem orvosolhatatlan probléma. De a laborvizsgálatból amúgy is rengeteg minden kiderül, pl. a máj és a vese állapota is.
3. ultrahang vizsgálat, amíg nem nézték meg ultrahanggal a kutyát, addig egyetlen állatorvos sem jelentheti ki biztosan, hogy a kutya "annyi szart megevett, hogy tönkre ment a gyomra," ugyanis ezt ránézésre senki nem tudja megmondani és aki ilyenekkel dobálózik, ilyenekkel indokolja egy állat elaltatását nagyon is sarlatánnak tűnik a szememben, ezért is lenne fontos szerintem másik állatorvos véleményét is kikérni.
És néhány jó tanács:
- az allergia teszt állatoknál nem a legpontosabb szűrés, rengeteg ismerősöm van, akinél több dolgot is félrenéztek. Konkrét példa, hogy a csirkés tápot nem bírta a kutya, ki is jött a csirkeallergia, aztán amikor elkezdtek főzni neki teljesen jól volt a főtt csirkétől is. Ezzel nem azt mondom, hogy teljesen fölösleges, amennyire lehet próbáljátok figyelembe venni, de hogy 40 különböző dologra allergiás legyen talán kicsit túlzás. Ilyen mértékű allergia a túltenyésztett, belterjes, kifejezetten kényes divatfajtákra jellemző inkább, a te kiskutyád túlélte élete első 3 hónapját emberi segítség és csodatápok nélkül, nem azt mondom, hogy ez jó dolog, de ha annyira gyenge lenne, mint ahogy az orvosod beállítja szerintem ennyit se élt volna meg, ilyen körülmények között csak az erősebb kiskutyák maradnak életben.
- a hypoallergén tápok sem csodaszerek, van, akinél működik, van akinél nem, mint az összes többi táp. Egyik ismerősömnek (igen, szinte csak kutyázós ismerőseim vannak, elég beszűkült az életem :D) a trovet táp nagyon bevált, nekünk nagyon nem. Ezért inkább én is főzést javasolnám, a 3-as válaszoló leírta már, hogy hogyan.
Azért próbálok ennyire részletesen és hosszasan írni, mert nemrég mi is hasonló problémával küzdöttünk, minden hasmenésmentes hét és minden felszedett dkg örömünnep volt, kamaszkorában az én kiskutyám is borzasztó sovány volt és alig volt olyan étel, ami normálisan megmaradt volna benne, szóval nagyon átérzem, hogy mennyire tanácstalan lehetsz és mennyire kilátástalannak tűnik a helyzet, de szeretnélek biztatni, hogy van megoldás, van kiút ebből, a fent felsorolt vizsgálatokkal biztosan meg lehet állapítani, hogy mi a baj és ha már megvan a diagnózis akkor kezelni is lehet, ehhez azonban egy olyan állatorvos kell, aki nem adja fel és téged is arra ösztönöz, hogy küzdj a kutyusod egészségéért.
A táplálékallergia teszt kidobott pénz az ablakon. Nem mutat valós eredményt, pláne akkor nem ha a kutya allergizál, és akkor még nem beszéltünk a keresztallergiáról.
Más részről mivel "csak" a hasa megy, és egyéb allergiára utaló tünete nincs, én más irányba indulnék. Probiotikum, és elkezdenék főzni. Nyákos rizs, főtt hús egy darabig. Ettől tuti biztos, hogy be fog állni a széklete.
Széklettenyésztés mindenképpen, és a legfontosabb: válts orvost.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!