Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák-, saarloosi...

Csehszlovák-, saarloosi farkaskutya vagy tamaskan kutyafajták megvannak lakásban?

Figyelt kérdés
Napi 6 óra sétát tudnék egybe lezavarni neki erdőben, réten, (természetben leginkább), plusz 2 eü séta és minden 4.napom szabadnap, amikor még többet kint vándorolnánk.
2019. febr. 14. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tartottam még ilyen fajtát (de tervben van), ismerkedem már velük. Szerintem ennyi mozgás mellett nem rombolna, szenvedne egy kutya sem egy kisebb lakásban sem. Ha valóban becsülettel tartanád magad ehhez amég a kutyus is bírja majd öreg korában is, akkor lényegesen jobb élete lenne, mint némelyik kerti kutyának. Gondolom ebben tanulás, engedelmesség gyakorlása és egy kis intenzívebb mozgás, játék is van, mert erre is szükségük van, az engedelmességre és a szocializálásra pedig kiváltképpen. De nagyon gondolkodj előre, mert ha ilyen túrákhoz szoktatod a kutyát, igényelni fogja mindig, hozzászokik és ha megváltoznak az életkörülmények is kellene tartani ezt a szintet.

Legjobb a természetben :) Jó kutyázást!

2019. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert ők kicsit ilyet farkasszerűek és jellemben is közelebb állnak az őseikhez, nem tudom mennyire vannak meg lakásban. De akkor jó. Másfeles műszakban dolgozom(12 óra), ennél többet csak egy időben vállaltam, de csak mert olyan időszakom volt, hogy muszáj volt vmivel lefoglalnom magam. De ha lesz kutyusom, akkor inkább vele mászkálok kint. Szóval ez mindenképp meglesz, hacsak el nem üt a busz, de gondolom erre senki nemigen készül fel. A prey táplálás különösen jó nekik igaz, mert azt tervezem.
2019. febr. 15. 02:51
 3/3 anonim válasza:
Én nem tudom mennyire szerencsés ezeket a kutyákat lakásban tartani, mondom ezt úgy, hogy malim van lakásban. Csehszlovákot "ismerem" egyedül közelebbről, nehéz velük, szocialiàció egész kicsi korban kötelező, mert mindenre rámennek később. Hatalmas a mozgásigényuk és elég önálló kutyák, ők azok, akik viszonylag messze elmennek a gazditól, de mindig szemmel tartjak. Én személy szerint a BARF táplálást jobban szeretem, mert változatosabb, de ehhez nagyon utána kell nézni a dolgoknak, hogy miből , mikor, mennyit. Ha nagyon érdekel a fajta és volt már kutyád csehszlovák kennel a crying wolf, irj nekik ők szerintem mindent elmondanak amit tudnod kell :)
2019. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!