Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás rohamot kapott a...

Epilepsziás rohamot kapott a kiskutyánk, mit tehetnènk?

Figyelt kérdés

1 napja került hozzánk,sajnos nem tudom hány hetes-hónapos lehet. Közèp Ázsiai juhászkutya.Látszólag nem volt rossz bőrben, oltást mèg nem kapott de annyira gyenge hogy most szerintem nem is lehetne beadni neki. Ma betegeskedett,dokit hívtunk hozzá aki azt mondta tele van èlősködővel,gyulladás van a szervezetèben ès nagyon gyenge,nem figyelt oda kellőkèppen rá az előző gazdi.Kapott egy szurit.Megfürdettük èlősködő elleni cuccban

Ma estefele kètszer epilepsziás rohamot kapott. Nem tartott sokáig igazából,de nagyon durva látvány volt. Utána 10-15 percnyi pánikroham szerű időszak következett. Remegett,ès nyüszített folyamatosan,kapkodta a levegőt. Fájdalmai vannak szerintem.. Szerintetek túl èli? A doki szerint nagyon gyenge bármifèle perfúzióhoz,gyógyszerhez..



#kutya #beteg #kiskutya #epilpsszia
2019. febr. 10. 18:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani,hogy roham után mèly álomba szenderült. Válthatta ki a szuri,vagy a parazita elleni fürdő?
2019. febr. 10. 18:50
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Roham után is hívtál dokit ?
2019. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Vigyétek orvoshoz, FELSZERELT rendelőbe.
2019. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem tudtam dokit hívni. A környèkünkönn vasárnap alig rendelnek,így is csoda volt hogy dèlben el tudtunk èrni egyet,ès kijött..
2019. febr. 10. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Altattasd el!
2019. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Honnan van? Vásároltad?


Roham után miért nem vitted azonnal orvoshoz?

2019. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Persze, most jön a duma, hogy a világ végén laksz, nincs orvos, nincs autó, nincs semmi, amivel elvihetnéd a szenvedő kutyádat orvoshoz... Akkor MINEK vállaltad? Ha az alapvető dolgok se mennek, mi értelme van??? Jó nézni,ahogy szenved?
2019. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Embernél láttam epilepsziás rohamot. Roham után zavart az ember, nyilván a kutya is. Ilyenkor melegen kell tartani és nyugtatni. Tehát betakarni, csendes, lehetőleg sötét(ített) szobában pihen, és te ott vagy vele. Roham alatt vigyázni kell hogy el ne harapja a nyelvét, meg ne fulladjon tőle. Ez nem tudom kutyáknál hogy van.

Az ügyeletek Facebookon a Debra24 oldalon össze vannak gyűjtve megyék szerint, minden pénteken frissítik (változik az ügyeletes személye hetente). Ha kellene.

Mindenképp vigyétek orvoshoz.


#5 te jól vagy?

2019. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem vásároltuk. Valakitől kaptuk,aki nem tudta már gondját viselni neki meg a testvèrkèinek.

Utolsónak: Nem Magyarországon èlek sajnos hanem Erdèlyben szóval ezek az ügyeletek nem megközelíthetőek nekem,de holnap mindenkèpp orvoshoz vigyük. Köszönöm szèpen kèrdèsed,meg vagyok, de voltam már jobban is.. Remèlem sikerül felèpülnie..

Köszönöm szèpen a válaszokat. Az utóbbi órákat szèpen átaludta,nyugodt ès szabályos a lègzèse,evett is egy keveset. Remèlem reggelig mèg kitart az állapota így.

2019. febr. 10. 23:03
 10/12 A kérdező kommentje:
Ó basszus,nem láttam hogy kinek szántad a jól vagy kèrdèst. Na sebaj 😂
2019. febr. 10. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!