Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharap a sajat kutyam,...

Megharap a sajat kutyam, amikor a szajabol akarok kivenni valamit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Igen tudom falkavezerseg gondom van, de egyszeruen ezzel nem tudok mit kezdeni

Szotfogado kutya, sokat van vele foglalkozva eleg sok trukkot tud..

De a szajabol kivenni semmit nem tudok, ez lesz a veszte ha mindent lent bezabal.

Nem nyomkodom kozbe a telefont mikor setalunk, de olyan hirtelen felkapja... a fa agtol kezdve mindent.. es megkap ha kiakarom venni..

Mar probaltam a vizes spricnyit, csorgo kulcsot, mar volt h rautottem.. de nem megy.. itthon ha mondom neki hogy nem, akkor otthagyja.. de lent eselytelen

Itthon a kajajaba se tudok belenyulni

Konyorgom ne beszoljatok hanem segitsetek koszonom

Egy yorkirol van szo


2019. jan. 21. 18:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt is probaltam, hogy kicsukom a szobabol, hogy olyankor "kizarom a falkabol". De nem.
2019. jan. 21. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Külön kell választani az ételt és azt, hogy az utcán felkap valamit. Az etetőtáljában levő étel az ő "zsákmánya", ott másnak nem kell matatni, ne is próbáld elvenni. Az utcán felkapott dologra fel kell készülni előzetes idomítással pl. labda vagy más dobós játék, hogy azt el kell engednie az ereszd vezényszóra.
2019. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a jutalmazásos módszert. Mi így tanultuk és nálunk nagyon bevállt. 2 parancsszót különböztetek meg. A "kérem", amikor a kezembe kell adnia az adott dolgot pl. labda és az "ereszd" ,akikor csak ki kell ejtenie a szajából, ami benne van pl. ha kint felszed valamit. Nálunk bejött ez a megkülönböztetés,mert "kéremre" elkezdett felém jönni,hogy a kezembe adja a cuccot,de közben persze rágta tovább.

Mindkettőt otthon gyakoroltuk be. Kell egy mindent vivő jutifalat. Valamit pl. játékot ,labdát dobsz a kutyának,hogy azt a szájába vegye. Amikor megvan odanyomod az orrához a jutifalatot és ahogy elengedi a játekot,hogy utána nyúljon, használod az ereszd parancsot. A lényeg,hogy elengedni valamit tök jó élmény legyen a szamára. A mienk így pikk pakk megtanulta,hogy nem éri meg semmit őrizgetni.

Az etetésén gyorsan változtati kell. Menhelyes kajáját fuldokolva, rágás nélkül nyelő, kajára agresszív kutyánál is lehet eredményt elérni erőszak nélkül, csak időt kell rá szánni. Etetéskor, csak par szem kaját tegyél a tányérba. A kutyát ültesd le,mond neki,hogy vár/marad. A tányért lassan rakd elé, ha bemozdul már kapod is fel. Meg fogja érteni,hogy csak akkor kapatja meg ha ,nyugiban marad. Ha ehhez 1 óra kell,akkor szánd rá azt az 1 órát. Ha lent a tányér, tied vezenyszóra engedd enni. Ha,elfogy a tálbol a kaja, akkor egyesével teszel bele, vagy dobsz, ha próbálna odakapni. Egyre közelíted a kezedet a tálhiz a vegén már a kezed es a kaja is a tálban van. A lényeg ,hogy rá ájöjjön,hogy a kaja az tőled jön. Aztán lehet nehezíteni,hogy pl. finoman meg is érited miközben eszik, majd símogatod.

Nem mondom,hogy 2. nap lesz,de működni fog.

2019. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, tanítsd otthoni körülmények között először, majd kint is, a jutalmazásos módszert, amit előttem jól leírtak. Azaz a szájában lévő akármiért ajánlj cserébe egy finomabb/érdekesebb dolgot.


Másrészt viszont, ha a saját kutyád megharap, amikor ki akarsz venni valamit a szájából (ha már parancsra nem engedi el), ott sajnos nagyon komoly nevelési probléma van. Érdemes lenne pár alkalommal legalább kiképzőhöz fordulni ez ügyben. Most gondolj bele, ha ő nem yorki lenne, hanem pl. német juhász vagy staffi... ugyanúgy kell kezelni a yorkit is!

A tekintélyedet kell növelni a kutya előtt.

Ebben a helyzetben nem tudom, hogyan kellene hatékonyan ezt megoldani, mivel egyrészt én nem kerültem ebbe a helyzetbe a kutyáimmal, másrészt a yorki olyan pici és törékeny, hogy nem tudom, mennyire lehet fizikailag ledominálni - mert azt kellene. Hogy kb. azt higgye a kutya, hogy na most neki annyi, a gazdi (úgyis, mint falkavezér) ki fog nyírni azonnal, ha nem engedelmeskedem.

Kiképzőt javaslok.

2019. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat, mindent kifogok probalni !

Amikor etelt kap mindig leul, es ha mondom neki marad akkor, akkor marad akkor is ha en elmegyek wc.re

De pl van ez a ragocsont amit meglehet enni azt eselytelen tole elvenni

Koszonom mindenkinek !

2019. jan. 21. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!