Mit tennétek ha a gyereketekről kiderülne, hogy allergiàs a kutyàtokra?
Egyértelmű, menne az állat.
De eladhatod a gyereket is, vagy tömheted amíg él gyógyszerrel is. Vagy bentlakásos suli.
Alapvetően ha a gyerek olyan csalàdba születik, ahol van hàziállat az allergia kialakulására minimális az esèly a későbbiekben, vagy tünetmentes allergiàdól beszélhetünk. Utóbbi amúgy főleg azt jelenti, hogy tèves az allergiateszt eredménye. (Hivatalosan én is allergiás vagyok a kutyára, macskára, gyakorlatban viszont a hisztaminszintem olyan magas volt, hogy 12 mért dologból 11re allergiàt àllapítottak meg...)
Ha pedig màr idősebb, akkor alap, hogy úgy vállalunk állatot, hogy az egész család tesztelve van gyakorlatban is kutyusra. Ha valami miatt mégis kialakulna “hirtelen” a dolog, akkor a kutya és az élettere megfelelő tisztàntartásával és a gyerekszobàból való kitiltásasal megoldanám, hogy ne jelentsen gondot. Csak a legvégső esetben “ajándékoznàm” el a kutyát, akkor is a szüleimnek maximum.
Külön élő gyerek esetén meg szedjen allergiagyógyszert ha látogatóba jön. (Ismerek olyat, aki az özvegy anyjának a kutyájàt akarta elpaterolni, mert hogy ő allergiás rá. Kéthavonta látogatta egyszer az anyjàt..)
14 évesen lett kutyám, évekkel később lettem allergiás az állatszőrökre. Uszkár, panelba ami ugye elvben antiallergén, az ellergia ellenére megtartottam. Szedtem a gyógyszert, és a kutya naponta kilett kefélve, arra az időre vettem fel egy orvosi maszkot. Túl éltem minden gond nélkül.
Késöbb 10 év kutya mentes időszak következett de meguntam, jelenleg 3 kutyám van, mindegyik kintk-benti, előfordul, hogy velük is alszom. Szedem a gyógyszert, évente járok kontrollra, és köszönöm jól vagyok. A tüdőgyógyászom, és az álltalános külföldi szakvélemények alapján a megfelelően kezelt allergia hátrányai légnyegesen kisebbek, mint a kutyatartás előnyei.
De nem mindegy mennyire súlyos az allergia, és a gyereked mennyire tartja be az alap dolgokat. A kutyát nem puszilgatjuk, kutyás kézzel nem eszünk, nyulkálunk a szemünkbe-szánkba, és nem alszunk a kutyával. Ezeket figyelembe véve neked kell döntened.
A helyedben mindennap feltörölnék sima vízzel, (nem allergizáló szerekkel, időnként lehet fertőtlenítő is, de nem a mindennapos feltörlésnél). Ügyelnék a páratartalomra. És alapos nagytakarítást/portalanítást csinálnék, bútorok elhúzogatása stb.
Kis óvodás koromtól fogva volt kutyám a lakásban. Pedig az allergia vizsgálaton kiderült, hogy allergiás vagyok a macska- kutya szőrre a sok egyéb mellett. Az allergiám úgy derült ki, hogy egy héten keresztül nem tudtam abbahagyni a köhögést, még kiskoromban. Onnantól fogva Mindennap! hideg vízzel feltörölte anyukám a lakás. Eszünkbe sem jutott, hogy megváljunk a kutyától! A köhögés egy hét után elmúlt, és azóta is kutyával élek.
Én könnyen beszélek, mert két kinti-benti kutyám van és a gyerekem nem allergiás a kutyára. Ha mégis allergia derülne ki a családban, csak kint lennének a kutyák, és több időt kellene kint töltenünk velük. Nem adnám őket senkinek. Pláne úgy, hogy mióta megvannak, egyetlen napot sem töltöttünk külön.
Ha én lennék allergiás, szerintem szednék rá gyógyszert. A gyerekemet viszont nem tömmném gyógyszerrel.
Valaki már mondta, de ennek az allergia dolognak jobban utána kellene menni, mert nagyon ritka, hogy kizárólag az állatszőr okozzon valakinél allergiát.
Addig is napi szintű felmosás, párásító készülék használata javasolt+ az összes szőnyeget ki kell dobni, illetve a kárpitokat is gyakrabban kell takarítani. Ágytakarót, plédeket is gyakrabban kell mosni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!