Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a Keresd/Hol van a. parancsszót?

Figyelt kérdés
Hogy keresse meg pl. az eldugott labdáját.
2018. nov. 2. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Hát, nem tudom, nekem a "Keresd a labdát!" parancsot alapból tudja a bichonom, nem kellett tanulnia. És imádja ezt a játékot!
2018. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én először csak a hátam mögé rejtettem el az aktuális keresnivalót, amit előtte ugye megmutattam. Ha a kutya kíváncsian elkezd körözni körülötted, forogj vele és lelkesen, izgatott hangon add ki a parancsszót: Keresd! Keresd, hol van?

Ezután eldughatod a játékot az ágya vagy szőnyeg alá (egyszerűbb helyre), ha elkezdi keresni, kiadod a parancsot. A megtalált játék a jutalom.

Ezután lehet még bonyolítani a rejtekhelyet, a végén már a házon/lakáson kívül is lehet keresőset játszani. :)

Egyik kutyám nagyon kapós az ilyen feladatokra, imádja csinálni.

A tárgyak nevének tanítása is hasonlóan működik; ha azt akarod, hogy pl. a zoknidat hozza oda, gyakorold vele sokat a 'zokni' szót. Mutatsd neki, játssz vele, közben ismételd a tárgy nevét.

Pillanatok alatt képesek tanulni.

2018. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez most meg nem aktuális, 6 hónapos a kutyám, van még mit tanulnia, de ezt biztos megfogja.
2018. nov. 3. 09:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Kutyasulira még nem gondoltál? :)

Az én kutyám is magától tudja a "keresd a labdát" kifejezést.

2018. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De, járunk is.
2018. nov. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!