Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezed a nálad...

Hogyan fegyelmezed a nálad erősebb kutyád?

Figyelt kérdés

Pl amikor a pitbullod odapiszkít a folyosóra.

Bemegy a lakásba...


2018. okt. 20. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
rászólok? :D Miért fontos az hogy erősebb? Egy kutyát nem erővel kell irányítani hanem szavakkal és tekintélyel. Az én kutyám a maga 30 kilójával erősebb mint én mégsem kellett soha erőszakot alkalmazni, pedig nagyon domináns. Soha nem morgott vagy nézett ránk csúnyán.
2018. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nekünk egy nagy testű németjuhász van, multkor véletlenül megcsapott a farkával egyből lilult :D szép megtermett kutya, újszülöttként is akkora volt már mint egy kb 2-3 hetes kölyök

szimplán rászólok, soha nem kellett se ütni se hadakozni vele

halgat a szóra

2018. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pit bullom van. Nem erősebb mint én amúgy, de mindegy.


Ugyanúgy ahogy a többi kutyát. Vagyis ez annyira nem igaz, mert mindenkinek más nevelési módszer válik be a kutyájánál.

2018. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
83%
Az én pitbullom, ha valaki már egy kicsit felemeli a hangját húzza össze magát. Félős a kis angyal. Soha nem kellett erővel fegyelmezni.
2018. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Szüleimnél lévő 25 kilós, menhelyi pártfogoltam 42 kilós, mindkettőre rászólok és annyi. Én 45 kiló vagyok :D nem a súly, méret és fizikai erő dönt hanem a személyiség. Ha kivívod a kutya tiszteletét akkor az tisztel akkor is ha 40 kiló vagy és gyenge de ha következetlen vagy akkor leszar akkor is ha 80 kilós vagy és kigyúrt.
2018. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A hangommal és fellépésemmel. Miért hogyan kéne?!
2018. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok és kan 2 éves rotim van. Szerencsére a dac korszakból kifelé megyünk de akkor max alkami süketsége volt. Fizikalisan erősebb nálam de mivel kicsi kora óta nevelem mentálisan felete állok + tisztába van vele honnét kapja az ételt ami az életben maradáshoz kell. Nem a fizikális erő szamít hanem a falkarangsor. A kutya akkor kiengyensúlyozot ha valaki írányitja, megkapja a szeretetet és a szidást is (nem verést) ha szükséges. Rá kell szólni erőteljesen, mérgesen és ha nem használ ki kell követelni hogy megtegye. Ha nem akar kimenni követeld ki a teret, folyamatosanenj felé, érd el hogy hátráljon amíg ki nem megy esetleg akkor jutalmazni ha kint van és ezt addig csinálni amíg meg nem érti.
2018. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek komondora van.


Ha egy picit megnyomod, már a hátára fekszik, behódoló (/hasvakargató) pózba :)


Nekem roti-német juhász keverékem van, ő dettó. Nála alkalmazom is ezt nagy ritkán, amikor tényleg rossz fát tesz a tűzre.

2018. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, a komondort persze csak játékból borogatom fel, és ezt ő is tudja.


A saját ebemet csak kétszer kellett így fegyelmezni, nagyon hallgat a "Nem!" szóra, de alapból is nagyon jól viselkedő kutya.

2018. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyat tapasztaltam, hogy a gazdi kiabál úgy, hogy zeng az utca, a kutyának meg alkalmi süketsége van.
2018. okt. 21. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!