Miért tesznek, a jobb és drágább száraztápokba is, hüvelyeseket?
Magas hústartalom alapból megnyomja a fehérje értéket, főleg ha a hús szárított. Ha elolvasod, a kifejezetten szárított hús analitikus összetételét, akkor 90-100% közötti fehérjét ír, nem véletlenül.
Alapvetően abban igazad van hogy a hüvelyes zöldségek nehezen emészthetőek a kutya számára, ha nyersen, vagy simán párolva kapja. Ha jól megfőzve, elődolgozva adod, vagyis a tápban van akkor csak rostanyagként funkcionál, ami ugyan emeli a fehérje értéket 4-6%-al, viszont minimális szénhidrát tartalmat ad a tápnak.
Amúgy furcsa ez, mert sokan a burgonyára esküsznek. A burgonya is ballasztanyag a kutyának, szinte semmit sem nyer belőle, még fehérjét sem, esetleg az édesburgonya, hiába van hőkezelve, és elődolgozva.
Az enyém pl. jobban emészti a rizses és hüvelyes tartalmú tápokat, minden burgonyás táptól laza, vagy folyós a végtermék.
Az Acana, és Orjen előszeretettel használja a hüvelyeseket a tápokban, sőt az Orjen kifejezetten magas fehérjés táp, de magas hústartalommal is rendelkezik, és "csak" 20-22% szénhidráttal.
Személyes tapasztalataim alapján mindkét márka kiváló minőségű, az Orjent az ára miatt csak jutalomfalatnak használjuk, de pl. a Six Fish tápja után 4X kell kezet mosnom az intenzív halszagtól. Mintha horgászni lettem volna, és egész nap halakat fogdosnék, ez azért sok mindent elárul a hústartalomról, még úgy is hogy nem olvasod el az összetevőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!