Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megoldani a kutyasu...

Hogy lehet megoldani a kutyasulit két kutyával?

Figyelt kérdés
Szóval, tervezünk egy második kutyát a családba (mindent meg tudnánk neki adni, idő is lenne rá) csak nem tudjuk, hogy a kutyasulit hogyan tudnánk megoldani. A mostani kutyánkkal épp BH vizsga előtt állunk (októberben lesz, a kölyköt meg majd csak jövő tavasszal akarjuk hozni) . Ha levizsgázunk BH szinten a kutyával, utána kell még a kutyasuli? Szerintem igen, mert a BH nem a legteteje, onnan még bőven van hová fejlődni, plusz az azért egy jó program a kutyával. Nade, ha hozunk egy kölyköt, hogy oldjuk majd meg, ha foglalkozni csak én foglalkozom a kutyákkal (mármint kiképzés téren) . Egyszerre nem tudok két kutyával dolgozni. Mi lenne a legjobb megoldás? Mondjuk a kutyasuli 1 óráját megfelezem és fél-fél órát mennek a kutyák? Vagy egyik héten az egyiket viszem másik héten a másikat? Vagy, az új kölyökkel egy másik suliba megyek, ami ugye más időpontban van, így mindkét kutya tudna rendesen dolgozni.
2018. aug. 23. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően a legtöbb engedelmességi dolgot ül fekszik láb mellett megy,saját magad is meg tudod tanítani ,nem kell hozzá suli. Mikor tudja már a dolgokat akkor elmehetsz suliba ,hogy idegen helyen is tudja ,de elég egykutyát vinni egyszerre. Ha őrző védőzik a kutya ahhoz kell suli és segéd. Oda el lehet vinni mindkettőt egyszerre de csak a csibészelésre és felváltva lefogatni, az is segít ha az egyik már képzett a másik meg látja mit kell csinálni.
2018. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából ez a kutyasulitól függ. Hallottam olyanról is, ahol 2 kutyával egyszerre is fel lehet menni a pályára, de ha egy picit komolyabb szinten űzöd a kutyázást (BH és tovább), ez nem jó megoldás.

Ahova mi járunk a kutyámmal, az ovisoknak 1, kezdő/középhaladó szinten 2, haladón pedig már heti 4 edzés van. Többen vannak, akiknek 2-3 kutyájuk van, amíg külön szinteken vannak a kutyák, beáll az egyikkel, a másik addig kennelben van, utána cserél kutyát. De ezt ugye csak akkor lehet megcsinálni, ha nem egyszerre vannak az edzések. Van velünk a haladó csoportban is olyan, akinek 2 kutyája van, az egyikük felváltva hozza őket (kedd-szombat a kan, csütörtök-vasárnap a szuka), de van olyan is, akinek az egyik kutyája több foglalkozást igényel, ő a labiját pl csak heti 1x hozza, a német juhászával meg 3x jön hetente.

Az ö.v. meg nem gond, egymás után simán fel lehet menni a kutyákkal, sőtt nálunk olyan is van, hogy 1 családban 2 kutya 2 emberrel jár, ők néha külön, néha együtt viszik be harapni a kutyáikat.

Hamarosan nekem is lesz kölyökkutyám a lassan 4 éves dobi keverékem mellé, szerintem majd én is a 2-2 edzést fogom csinálni velük.

2018. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amelyik kutyaiskolába most járunk ott úgy van, hogy más időpontban van az alaptanfolyam, mint az a feletti szintek. Ha a ti sulitok is ilyen, akkor az elején lehet őket külön hordani. Jártunk olyan iskolába is, ahol egy időben volt az alap és a közép, az ÖV és egyebek pedig előtte/utána. Aki több kutyával járt úgy csinálta, hogy a fiatalabbal ment az alapra, kifárasztotta, addig az idősebb rendesen viselkedett (szemlélte, hogy mi történik), utána berakta a kicsit egy boxba (volt a suliban) és elkezdett a nagyobb kutyával foglalkozni.

Kérdezz utána a sulitokban, hogy náluk mi a szokás, nézz utána, hogy melyik foglalkozás mikor van, ha egymás után vannak, akkor van-e box vagy elkerített rész és használhatod-e (ha nem, akkor vagy autóban hagyod, lehúzott ablakkal, de az kockázatosabb, vagy megfűzöl valakit, hogy hozza és vigye váltáskor a kutyákat). A BH és a kezdő elég nagy különbség szerintem ahhoz, hogy meg lehessen valahogy oldani.

2018. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a cél és milyen az iskola. Simán lehetne menni két kutyával egyszerre is majd. Összeengedéseket, behívásokat, szocializáviót, nevelési feladatokat egyszerre is kell tudniuk csinálni. A tanítási részeket pedig felváltva csinálhatod.

Ha viszont munka a cél, akkor nyilván külön-külön kell velük menni. De ha te magasabb szinten akarsz dolgozni, oda úgyis kevés a csoportos, akkor egyénileg kellene járni.

De gondolom úgyis van külön kutyaovi, tehát lesz bőven időd ezeket kigondolni.

2018. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a BH vizsga nem kell a kutyasuli, amit feltétlenül tudnia kell azt ezzel elsajátította. De persze lehet menni tovább is ha akarsz, és anyagilag nem megterhelő, nagyon sok hasznos van még utánna is.


Én a helyedben az idősebbel mennék tovább a bh után. A kicsit meg már saját magad is feltudod készíteni kutyasuli nélkül is ha egy kutyával már sikeresen végigcsináltad.

2018. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!