Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hosszú láncon lehet...

Milyen hosszú láncon lehet tartani egy nagytestű kutyát?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Ötcsillagos trollkérdés. :)

Most nem kötekedésből, de ki tudja azt megoldani, hogy napi 1-1,5 óra sétáltatást és 2-3 óra aktív foglalkozást fordítson egy kutyára? Én, aki dolgozok, családom van, kisgyerekek, és igyekszem rendben tartani a lakóhelyemet, mert nem szeretem, ha úgy néz ki, mint egy putri, hogy tudnám ezt megoldani? Ez teljesen irreális.

(A láncot tényleg hagyd a p...ába, úgy nem tud házat örizni a kutya, neked sem lesz benne semmi örömöd, mert hígagyúvá válik. Semmi értelme. Már ha véletlen komolyan gondoltad a kérdést.)

2018. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Te lehet, hogy nem tudod megoldani, de legalább ne dicsekedj vele...
2018. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Bármekkora láncon tarthatod, feltéve, hogy nincs hozzákötve az eb.
2018. aug. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor mi legyen? Kennel?"

Viccet félretéve: Ólat javaslok, benne házisertéssel. - Aki eleve úgy kíván kutyát vásárolni, hogy utána láncra veri vagy betuszkolja egy zárt ketrecbe, az mondjon le róla.

2018. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
12%

#12!


Nekem nincs kutyám, és bármennyire szeretem őket, nem is lesz. Szóval nem dicsekszem vele, hogy nincs rá időm, csak kérdezem, hogy más ezt hogy oldja meg.

Ha egy hobbiállattal napi 3-4,5 órát foglalkozok, azzal a családomtól veszem el az időt. A helyedben én inkább ezzel nem dicsekednék.

2018. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha valakinek nincsen rá ideje, az ne tartson kutyát, ilyen egyszerű. Ha családosként nem fér bele, akkor nem kell kutyát tartani, elvégre nem kötelező, házőrzésre meg ott a riasztó. Normális helyen a kutya is családtag, pláne, ha hobbiállatnak vásárolja az ember, mondjuk ha munkára, akkor meg még inkább megbecsüli. Sehol nincsen előírva, hogy a porontyok kedvéért be kell szerezni egy kutyát, mert jajjdecuki és milyen jó kutyával felnőni, aztán buksisimi után meg kint hagyják a kutyát a kertben, elvégre ott a helye, de sétálni se viszik el, mert minek. 2 gyerekes kutyás vagyok,van rá idő bőven, a kutyának eleve a passzív idő, amit a család mellett tölt is számít, ha a falkájában él, jelen esetben velünk a házban, akkor nem kell e mellett napi 5 órát intenzíven gardírozni. A miénk kert-tiszta, így reggel is van egy rövid séta, mikor a dolgát végzi, ezenkívül időtől függően még napi 1 nagy, ami két kisebb, ha cudar idő van (extrém vihar, eső, hó, szél nem akadály), de időben nem kevesebb 2-3 óránál naponta, ezen kívül persze a kertben is játszunk vele, de azt nem számolom bele, nem rohangál kint, ha nem vagyunk vele. Ennek managelése semmi gondot nem okoz. Ha okozna, nem tartanék kutyát, pláne nem vizslát.

Ami a kérdést illeti semekkora láncon nem lehet tartani egy kutyát, csak ideiglenesen, afféle vészmegoldásként, de ezt már leírták előttem páran. Ha nem biztosítható a megfelelő tartás, nem kell kutya, föl nem foghatom mi ezen az olyan bonyolult. Mintha legalábbis fegyverrel kényszerítenék bárkire rá ezt a döntést, sétálni nincs idő, állatorvosra nem futja, tenyésztőtől drága, de menteni se akar a legtöbb, mintha muszáj lenne, hogy legyen. Felelős állattartás kéne, de sanszosan az maximum a kutyatartók 5 %-át fedi le.

2018. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
*A zárójelem az extrém vihar után kezdődik, hiszen az természetesen kivétel.
2018. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

Más ezt úgy oldja meg, hogy ha ennyivel fontosabb a többi családtag, akkor nem vállal kutyát.


"Ha egy hobbiállattal napi 3-4,5 órát foglalkozok, azzal a családomtól veszem el az időt."


Csak éppen az a büdös nagy helyzet, hogy ez a "hobbiállat" szintén családtag, így nem, pont, hogy a családodra szánod azt az időt. Ha neked ennyit nem ér egy állat, akkor ne is legyen. A helyedben én inkább ezzel nem dicsekednék.

2018. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki arra szán időt amire akar egyébként :)


Vannak akiknek nem fér bele egy kutya van akinek igen. Ennyi,fajta sem mindegy amúgy.



Amúgy ha láncon vagy kennelben akarod a kutyát tartani kérdező akkor kérdem én MI A JÓ BÜDÖS FRANCNAK KELL A KUTYA?

Csak mert nem egy tárgy,hanem foglalkozni is kell vele.

2018. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan. Csak akinek nem fér bele, az ne szólogasson be annak, akinek igen. Mintha baj lenne, hogy foglalkozunk a kutyáinkkal.
2018. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!