Kis lakásban terápiás célra milyen kutyát érdemes tartani?
nagyon régóta szeretnék háziállatot, leginkább kutyust, hamarosan elköltözöm egy nagyon kis lakásba és itt szeretnék tartani egyet
lelkileg nem vagyok rendben, depressziós vagyok, ezen kívül más mentális gondom is van
azért akarok tartani, mert szívből szeretnék egy kis élőlényről gondoskodni, és a kutya ráadásul természetéből adódóan hálás
jó lenne a lakás miatt, hogy ne legyen nagy mozgásigénye és a szőre se nagyon hulljon, illetve tanulok, ezért nem igazán van rendszer az otthon töltött időmben
esetleg milyen fajta kutyák vannak ilyen feltételekkel, akik megérzik, ha baj van és bújnak vagy valami?
illetve ha inkább nem kéne kitennem ilyennek egy kutyát, milyen másik állatot javasolnátok, ami megnyugtatna? (tudom cicát, de mivel nekik elég határozott személyiségük van, ha nem ilyen bújós, barátságos, akkor nem tudom, hogy eléri e nálam a kívánt hatást)
22/L
Annyi örökbe fogadható cica van. Fiatalok is. Közülük ki tudsz választani igazi, bújós természetűt.
Az egyedüllétet egy cica sokkal jobban elviseli, mint bármely kutya.
Miért ne lenne bújós egy cica???
Én kutyás vagyok, de ha nincs kialakult napirended az ebre - erre egy kutyának szüksége van - és bújós, szeretetre éhes társra vágysz, akkor egy cica... Sokkal jobban törleszkedik mint egy kutya amúgy.
találkoztam több olyan cicával, aki inkább kerüli a közelséget, ezért gondoltam így
jobban szeretem a kutyákat, valahogy az nekem feltétel nélkülibb, mint macska esetében
meg hát akkor a polcaimra nem nagyon tehetnék normális dolgokat, mert ott mászkálna nekem, erről gondolom nem nagyon lehet leszoktatni, ha tetszik neki, mi?
megnéztem a menhelyes képeket, nagyon kis édesek :)))
Hogy tudnád elosztani a napi sétákat?
Mennyit lenne egyedül?
Mennyit vagy otthon?
A kutyának kell hogy legyen egy rendszer az életében. A etetések és a séták időpontja egyezzen meg. Jó nyilván ha pl egyszer későn érsz haza és 2 órával később kap enni akkor az még belefér.
Az pedig, hogy egy kutya milyen bújós, csak felnőtt korára derül ki, előre nem lehet megmondani. Az egyik kutyám 8 hetes kora óta van velünk, most 7 éves és csak nagyon ritkán lehet vele bújni, ha nem igényli akkor kifejezettem kellemetlen számára, szóval nála nem is próbálkozunk. A másik kutya 3 éves korában lett örökbefogadva és konkrétan az első perctől fogva az ölünkbemászott, folyamatosan rajtunk csüng, mindíg az ölünkben alszik ha a kanapén ülünk.
Fajták: bichonok, törpe uszkár.
A kutyának viszont rendszerre van szüksége! Viszonylag állandó napirendre, felnőtt korában minimum 3 sétára naponta (de inkább 4). Kölyökként eleinte sokkal többre.
Nevelni is kell, rengeteg foglalkozni vele. A kutyás életmód rengeteg alkalmazkodással, lemondással is együtt jár.
Csak akkor vállalj kutyust, ha a fentieket tudod biztosítani neki.
Cica: sokkal önállóbbak valóban, ami egyrészt hátrány, másrészt előny is.
Cicák közül is lehet örökbe fogadni bújós példányt, menhelyeken van sok már felnőtt cica, akinek ismert a jelleme, természete, így nem nagyon nyúlhatsz mellé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!