Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik terapeutás célból kaptak...

Akik terapeutás célból kaptak kutyát azoknak sokat segített?

Figyelt kérdés
Van itt akinek a depresszióján segített egy kutyus?

2018. aug. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam depressziós, maximum enyhén, de mindig rossz kedvem volt, soha nem mentem ki. Ekkor került hozzám a kutyám. 12 hetesen, tenyésztőtől, 7 éves várakozás után. Mivel lakásban lakunk napi 8-10x vittem le kézben, korán keltem miatta... Nem nagyon volt időm szomorkodni mellette. Azóta már egy éves, de mindig kimozdít otthonról, amióta megvan sokkal többet vagyok kint, megismertem pár új embert... szerintem segíthet a kutya.
2018. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se teljesen voltam depressziós, de szinte soha nem mentem ki, mindig szomorú voltam, és barátaim se voltak. Ekkor kaptam a kutyámat, aki egy 10 hetes németjuhász-keverék volt, a menhelyről. Kettesben lakunk, és egész nap kint vagyok, a géped játékokhoz már a jelszavamat se tudom. :D Most is itt alszik mellettem, és egész nap játszunk, sétálunk, lett három barátom és vidám vagyok, meg a rosszabb helyzetekben is. Nekem segített.
2018. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kertesben* Gépes*
2018. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A barátnőm egyre rosszabbul érzi magát. Nincsenek barátai, a családja 2000km-re van, és kb egész nap fekszik, semmi sem motiválja, hogy csináljon bármit is.


Az óráira bejár rendesen, és dolgozni is, de így is rengeteget van otthon és csak fekszik, szomorkodik. Tudom, hogy szeretne egy kutyust már nagyon nagyon nagyon régóta, és ő is azt hozta fel, hogy ha lesz felelősség, akkor lesz ami motiválja, hogy felkeljen, felöltözzön, és kint legyen a kutyussal.


Gondoltam megkérdezem, hogy másoktól akik hasonló helyzetben voltak, hogy, hogy alakult az életük miután meglett a kutyus.

2018. aug. 13. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem lányára pozitív hatással volt.


Az unokatestvérem rossz házasságban élt évekig, olyan szinten, hogy csoda hogy tettlegességig nem fajult. Mindennapos ordibálás mindenen, fenyegetőzés lelki bántalmazás stb. ami általában egy ilyen 'családban' jelen van. A lányt ezen kívül az iskolában is zaklatták verbálisan, cikizték 14-16 éves kora között. Alapvetően is érzékeny volt, így aztán nem meglepő hogy depressziós lett. Az unokatestvérem végül összeszedte magát és elköltözött. Iskolaváltás, illetve hogy megszabadult az apjától egy új lehetőséget jelentett, de ő már mélyen depressziós volt.


Ekkor vett az unokatestvérem egy közép uszkárt illetve ezzel párhuzamosan kezdtek el pszichológushoz járni. A kutya kikényszerítette napi 5x-6x az utcára, elfoglaltságot és társaságot adott neki. Mára a lány már 22 éves, egyetemista és újra boldog. A kutyával és a barátjval él.


Ha kutyaválasztáson gondolkodsz, mindenképpen közös döntés legyen a barátnőddel. A kutya nem játék, felelősséget, szeretetet, pénzt, időt és energiát igényel. Ilyen célra mindenképpen megbízható, leinformálható tenyésztőtől vegyél kutyát. 10-80 ezres szaporítók lutri, idegbeteg kutyát is kifoghatsz, és az aztán tuti nem segít. Illetve jó, ha egy jellemében s küllembében nagyjából kiszámítható kutyát kapsz, a menhelyi keverékek pedig nagyon színesek, egy ilyen ember mellé pedig egy stabil, kiszámítható kutya kell. Az uszkárnak nincsenek speciális igényei, tökéletesen megfelel első kutyás gazdinak is. Nagyon kedves, intelligens, könnyen kezelhető simulékony kutya. Sok uszkár dolgozik terápiáskutyaként is.


Illetve még ajánlom a labradort, berni pásztort, újfundlandit, golden retrievert, leonbergit, pireneusi hegyikutyát, bichonokat, spánieleket

2018. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszolat!


Angol cocker spanielen gondolkodtam. Mar talaltam 1-2 tenyesztot akivel felvennem a kapcsolatot lassan.

2018. aug. 13. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy augusztusi a kérdés, de megválaszolom, hátha a jövőben érdeklődne valaki.


Attól függ, hogy az illető mennyire van mélyen illetve, hogy lenne e segítsége a kutya terén.


Illetve van különbség aközött, hogy valaki magányos és emiatt vannak rossz érzései, bánatos pillanatai meg, hogy valaki olyan kedvtelen az élethez, hogy konkrétan az is megterhelő számára, hogy egy poharat elmosogasson - a boltba akkor se megy el, ha nincs mit ennie, a programjait lemondja, stb


Ugyanis hiába van pozitív hatással valakire egy kutya, a mély pontjaiban nem lesz ereje rá, hogy felkeljen és levigye a mancsos barátját, esetleg az eledelét kitegye, késésekkel tölti meg az itatóját, stb.


Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen kiborulásai vannak egy illetőnek, ha vannak, ugyanis egy kutyában is lelki károkat okozhat a gazdi nagyon súlyos hangulat ingadozása.


Emellett a nagyon rossz lelkiállapotú gazdiban akár súlyos ellenszenvet kelthet a kutyája iránt, ha a kutya kutyaként viselkedik; figyelmet követek, huncutkodik, stb. amikor a gazdi a magányt vágyja.


Ezeket kell szempontként venni, ugyanis egy kutya nem csupán boldogság hormon és már láttam ebből kifolyólag eseteket, ahol nem volt okos döntés a kutya adoptálása.


Természetesen, ha a helyzet nem ennyire súlyos, szerintem pozitív kimenetele lehet.


Nekem két kutyám is van és nagyon sok energiát adnak.

2019. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!