Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut vagy husky...

Alaszkai malamut vagy husky való inkább kisgyerekes helyre?

Figyelt kérdés
Mindig imádtam az ilyen ,,farkasszerű" kutyákat, és amint saját kertes házam lesz, szeretnék ilyet. Hallottam róla, hogy a malamut nem nagyon való gyerekes családhoz, ti mit tudtok erről? És a husky? A tietek hogy viszonyul a gyerekekhez?
2010. jún. 20. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Én inkább másfajtát választanék. Kedvesagyerekekhez, de ezek a kutyák mindig "maguknak maradnak" nem családi kutyák és a gyerekekhez odakaphatnak.Nem mert bántai akarják őket, hanem nevelési céllal. Nekem volt mindkettő, erőskézzel és hozzáértéssel megy a dolog, de nem hagytam volna egyiket sem egyedül a gyerekkel.
2010. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
egyik sem, mindekttő szánhúzó, nincs nagy különbség, inkább csak méretben és kinézetben.
2010. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha pl. a kutya a hátsó udvaron van és a gyereket (amíg kicsi)csak akkor engedjük hozzá ha ott vagyunk, vagy ha már nagyobb?
2010. jún. 20. 15:40
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom hanyadik kutyád lenne. Első kutyánaksemmiképp nemajánlom.

Akkor is viszed sétálni, van amikor együtt vagytok (azért a kutyát nem lehet teljesen elzárni, akkor minek van). Gondold meg.

2010. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Mi a francnak kell neked szánhúzó kutya?:)
2010. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nos a husky talán jobb választás lenne gyerek mellé, de egyik sem az a fajta amivel egy kisgyereket magára lehet hagyni. A husky azért kevésbé lesz domináns a gyerekkel mint egy malamut és mivel kisebb a termete is, kisebb a véletlen sérülés kockázata(pl. hogy fellöki)


Azt is figyelembe kell venned hogy ezek a kutyák nagyon sok törődést igényelnek!! Rengeteget kell mozgatni sétáltatni őket különben darabokra szedik a kertet, lakást és egész nap tutulnak megállás nélkül. Ja és a szökési képességeik is eszméletlenek, nem egy olyanról hallani hogy az unatkozó huskyt a másfél méteres kerítés sem tartja vissza.


Szóval ha a gyerek bárányhimlős vagy hétvégén vinni kell állatkertbe, a kutyát nem lehet mellőzni azzal, hogy "Majd holnap kiviszem sétálni, ma elszaladgál a kertbe"


Ráadásul mindkét fajta elég makacs. Nem arról van szó hogy buták de nem teng túl bennük a megfelelési kényszer a gazdi iránt.


szóval ilyen kutyát választani nagy felelősség menhelyeken is rengeteg van belőlük, pont amiatt hogy aranyos plüssmacik amíg kicsik, de aztán sokan beleunnak abba, hogy ennyi törődést igényelnek.

2010. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk malamutunk volt amikor alsós voltam. Nagyon imádott és én is őt. De mi nem akartunk ilyen kutyát csak befogadtuk mert kóborolt! Nem kinézet alapján kéne kutyát válsztani. Neked a gyerekek miatt egy ilyen kutyátra nem sok időd lenne meg gondolom tapasztalatot sincs. Hiszen a lehető legrosszabb dolgot javaslod amikor azt írod hogy el lehetne zárni amíg nagyobb lesz. Ettől a kutyának nagyon rossz lesz és csak utálni fogja a gyereket mert úgy érzi miatta rossz neki pedig az "csak egy kölyök".

Én egyiket sem ajánlom. Nem azért mert megeszik a gyereket hanem mert önálló, makacsabb kutyák. A német juhász is hasonlít a farkasra, az nem jó? Vagy egy keverék...

2010. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Mamáméknak husky és malamut keverék kutyusuk van. Nos most a 7végén történt velem az, hogy játszottam vele. Addig nem volt gond ameddig magasabb voltam nála. Elcsúsztam a vizes füvön és onnantól elkezdte tépni a ruhám nagyon megijedtem.Olvastam, hogy ezek a farkas kutyus félék ami náluk kisebb gyerek meg minden akkor őt bántsák. Tehát ha leguggoltok akkor nektek is nektek mehet.
2010. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy bezárni hanem hogy a másik udvaron legyen! Sétáltatás, együtt sportolás stb. alap volt az eddigi kutyáknál is. A gyerek pedig akkor lenne vele ha mi is ott vagyunk, egyedül nem hagynánk őket.
2010. jún. 20. 16:14
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg nem kinézet alapján kell kutyát választani, mert nagyon meg fogod vele járni. A szamojéd spicchez mit szólnál? Igaz, ők valamivel több szőrápolást igényelnek és a mozgásigényük sem sokkal kevesebb, viszont ők nem ennyire nehéz természetű kutyák. Egy huskyt vagy malamutot nem lehet kis helyre bezárni, akkor sem ha naponta elviszitek 1-2 órás sétára, mert többre biztosan nem lesz időd kisgyerek mellett. A gyereked, a kutya és a saját érdekedben is kérlek, válassz inkább egy családbarát fajtát, például egy retrievert vagy vizslát.
2010. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!