Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?...

Milyen kutya illik hozzám? [TÖBBI LENT]

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Kertesházban lakom nagy udvarral de ugyan úgy vinném sétáltatni és bent is nyugodtan lehetne.

Mindegy milyen testalkatú.

Barátságos,okos és könnyen tanítható legyen.

2-3 akár 4 órára is vinném sétáltatni.

4 órát lenne egyedül mert kb valaki mindig otthon van.

Csak néha lenne úgy hogy senki nem tud otthon lenni.

Fajtiszta legyen.

100-200-300 ezer forintot adnék érte.

Tudja majd védeni a házat.



2018. júl. 26. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"Barátságos,okos és könnyen tanítható legyen"

"Tudja majd védeni a házat."


Azért ez nem nagyon szokott együtt járni.


Először a labradorra, borderre vagy vizslára gondoltam. De ezek nem őriznek házat.


AMik alapjáraton jó házörzők, azok meg nem annyira barátságosak.



De csak van, ami tettszik, nem???? Azért nagyon más egy schnauzer, vagy vizsla, vagy sztafford, vagy beagli, esetleg moszkvai őrkutya???


Méretet sem írtál.

2018. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Kutyával ma már nem őrzünk házat. Riasztórendszer távfelügyelettel (néhány igen kis falut leszámítva mindenhol van, kis falvakban meg azért valamennyi figyelnek a szomszédok, és ha ordít a riasztó kinéznek). Az első amit megölnek/hatástalanítanak az a kutya. Lefujják gázzal, vagy egyre több helyen olvasni, hogy purhabot nyomnak a szájába stb.
2018. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 Ha úgy értette a kérdező, hogy a családdal legyen barátságos, akkor ez simán együtt járhat a házőrzőséggel. Szerintem egy jó idegrendszerű és jól nevelt kutya minimum nem ellenséges a családjával, de inkább barátságos, persze ehhez az is kell, hogy a családtagok is tudjanak viselkedni a kutyával.

Házőrzés: betörni tényleg betörnek, ha akarnak, ha van kutya, ha nincs. Viszont az alkalmi besurranók, bicikli- és terménytolvajok ellen véd valamennyit. Csak írja ki a kapura, hogy harapós a kutya, mert különben még a tulajt büntetik meg.

Egyébként nekem - ha van ennyi ideje a kutyára a kérdezőnek - a németjuhász és más nyugati pásztorkutyák (beauceron, hovawart, "belgák") jutottak az eszembe, de sajnos a nj-nál nagyon kell figyelni, hogy honnan hozza az ember, mert sok a túltenyésztett. Az is számít, hogy mennyire tapasztalt kutyás a kérdező. Ha rászánja a pénzt és rendes tenyésztőtől hoz, akkor ő biztos tud tanácsot adni, hogy megfelelő-e az a fajta és később melyik kölyköt javasolná. A fajtamentők szintén sokat tudnak segíteni.

2018. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia:)


A kutyát lemérgezik, leszúrják, ellopják. Ma már inkább kamerákkal és riasztóval kell a kutyát és a házat is egyaránt védeni, mert most is keresnek egy törzskönyves boston terriert akit az udvarból loptak el. (Csak egy eset a rengeteg közül)


Fajtatiszta kutyát tenyésztőtől kapsz.


A leírásod alapjàn nagyon sok fajta szóba jöhet. Biztosan nem tudod leszűkíteni? Testméret, szőrzet, kint vagy bent tartás, első vagy sokadik kutya, kutyasuli van-e a környéken, vannak e fajták amelyeket kifejezetten nem szeretnél stb.

2018. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%

Én is a Labradorra gondoltam.

A Labradorok nagyon barátságosak, okosak és nagyon könnyen lehet tanítani is. Nagyon szeret mozogni , és vízi mentőkutya is , tehát imád úszni , ha esetleg tudod akkor vidd el egy tóhoz, patakhoz. Egyedül is el tud lenni, feltalálja magát ha kint van.

Általában a fajtiszta kutyák előbb elkapnak bármi betegséget , de persze ez nem azt jelenti hogy minden fajtiszta kutyát.

A labradorok szín szerint más áruk van.

A legritkább a Csoki színű és elég drágák.

Lehet még fekete és zsemle színű is . Nekem zsemle színűm van, szerintem ez a legszebb szín.

Az én kutyim is Labrador és nekem megugatja az idegeneket. Szóval védi a házat. De ez persze nem mindegyikre igaz.


Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

2018. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!