Veszettség elleni oltás után miért ad mindig az állatorvos féreghajtó tablettát a kutyámnak?
Figyelt kérdés
Nekünk itthon kell aztán beadni neki, be is szoktuk, de nem értem hogyan függ össze a kettő.2018. júl. 7. 20:44
1/10 anonim válasza:
Az orvostársadalom feltételezi, hogy a kedves gazda csak és kizárólag akkor ad féreghajtót, ha oltásra viszi a kutyát évente egyszer.
Elvileg férges kutyát nincs sok értelme beoltani. Ahogy beteget sem. De ez nem számít. Lényeg, hogy ki van pipálva az évi egyszeri oltás, féreghajtás.
Normális gazda oltás előtt féregtelenít. Meg úgy általában évente legalább 4x.
2/10 anonim válasza:
Elég baj, hogyha hozzátok csak évente egyszer, az oltáskor kerül féreghajtó. Nálunk a doki mindig ad ilyenkor EGY MAROKKAL, amit három havonta súly szerint adagolva szoktunk adni, időközben ha elfogy vagy plusz féregtelenítés kell akkor szoktunk még venni. De mi a rendelőbe viszünk oltatni, nem a kijelölt oltópontra megyünk mert ott adnak egy szemet és oszd be egy évre a 40 kg-s kutyának...
3/10 A kérdező kommentje:
Lakásban tartott kistestű kutyáról van szó, és a 8 év alatt semmiféle problémánk nem volt (lekopogjam).
Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 7. 21:42
4/10 anonim válasza:
Ha az utcán megszagol/nekiérinti az orrát egy férgekkel fertőzött kutyakakának attól is férges lehet, sőt, általa ti is úgyhogy főleg ha szobakutyáról van szó és együtt él veletek a jövőben nagyobb hangsúlyt fektessetek a féreghajtásra.
5/10 anonim válasza:
Az általános gyakorlat az, hogy szobakutyánál minimum 6 havonta kell féreghajtani, kinti-benti tartásnál pedig 3 havonta. Féregtelítőt pedig oltás elött kell adni, a mi dokink be sem oltja a kutyát ha nemadtuk be már előre a féregtelenítőt.
6/10 anonim válasza:
Igazából a kettő nem függ össze, de mindkettő kötelező. Nem tudom milyen állatorvoshoz jártok, de nem az oltás után kellene beadni a kutyának a féreghajtót hanem előtte. Jobb helyeken egy évben nem csak egyszer adnak be ilyen tablettát a gazdik hanem 3x-4x (persze ez függ a kutya méretétől). Ha azt tervezed, hogy nem adsz neki, akkor ezt most azonnal felejtsd el. Hiába szobakutya, hiába nem volt még vele bajotok. Bármikor felütheti a fejét a férgesség. Ha megszimatol egy másik kutyát ami esetleg fertőzött, akkor már be is következik a baj és ez minden fertőzött dologgal így van. Ha a fűbe belehempereg amibe egy fertőzött kutya előtte hempergett bumm beüt a baj. Javaslom, hogy mostantól ne csak egy tablettát kapjon egy évben. Persze ne tömd tele vele, de egy évben 2-3 szem nem árt neki, esetleg 2 és fél.
7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 8. 21:27
8/10 anonim válasza:
Előtte egy szívféreg tesztet csináltassál (még mielőtt beadod). Ha nem volt rendszeresen féregtelenítve akkor mindenképpen minden féreghajtó beadás előtt el kell végezni a tesztet. Ma már Magyarországon elég gyakori vendég a szívférgesség, amit egy szúnyog terjeszt!
9/10 anonim válasza:
ma 15:15
Nem minden féreghajtó öli a szív/ bőrféreg lárvákat.
Az általánosan adott féreghajtók egyáltalán nem hatnak rájuk.
10/10 anonim válasza:
Mert a féreggel beoltani a kutyát olyan, mint mocskos ruhában megfürdeni anélkül hogy levennéd. A féreg is hordozhatja azokat a kórokozókat gond nélkül a kutyád szervezetében ami ellen az oltás próbálná megvédeni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!