Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teknősfüggő. Ez baj?

A kutyám teknősfüggő. Ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy másfèl éves németjuhàsz keverék kutyàm, valamint 2 ékszertekim. Lakàsban lakunk, az ágy és a fal között van a földön a tekik akváriuma, és a kutyàm folyamatosan ott fekszik mellettük, bámulja őket, ha megmozdulnak, ő is felugrik, néha belenyal a vízbe amikor napoznak,mintha őket akarná megnyalni. Ha hazaérek, mindig azt csinálja, hogy odajön hozzám, örömködik meg minden, de fél-egy perc után már rohan is vissza a tekikhez. Tényleg mindig mellettük van.

Volt olyan eset pl, hogy takarítottam az akváriumot, jó idő volt, a tekik kitettem addig az erkélyre ( ha jó idő van, olyankor mindig kiteszem őket, simàn kinn lehet őket hagyni, mert a kutyàm akkor is ott van mellettük és árgus szemmel figyeli őket), szóval kinn voltak, aztán egyszer csak szalad be a kutyám, hopp, felugrik az àgyra (ez nem meglepő mert szokott az àgyban aludni), és làtom hogy nagyon nyal valamit. Megnèztem jobban, hát az egyik tekit hozta be a szájában és vitte fel az ágyra maga mellé. A tekik egyèbként kb tenyérnyi nagysàgúak. Lehet hogy azt hiszi hogy a kölykei? Vagy simán csak játszana velük, örül neki hogy rajta kívül más élőlény is van a lakásban? (Mármint pl amikor nem vagyok otthon)


2018. jún. 30. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Társaknak tekinti őket ;)

Miért lenne baj?

Addig se csintalankodik vagy unatkozik.

2018. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az már nem oké, hogy a szájába is veszi őket. Tudom, hogy aranyosnak gondolod meg minden, de ez egyáltalán nem jó, mivel ha csak szeretetből is veszi őket a szájába, akkor is könnyen felsértheti a páncélt. Elég egy kis mikrosérülés és elfertőződhet, ami egy csomó minden máshoz vezet. Ezért is szokták mondani, hogy pl ne tegyünk be nagyobb köveket, mert megsérthetik a teknőst.


Alapból a kutyákkal nagyon kell vigyázni, rengeteg baleset van ebből, hogy "jaj, de cukik" és a gazda összeengedi őket. Arról nem is beszélve, hogy a teknősök félénkek és nem társasági állatok. Nekik a simogatás, fogdosás inkább kínzás, és sokszor már azért is képesek elbújni, ha valaki rájuk néz. Ez van, hüllőkből vannak. Szóval az, hogy a kutya felemeli, cipeli, képzelheted mennyire jó érzés lehet neki. (Bár nem látszik rajtuk, de az ilyen "élmények" baromi sok stresszel járnak számukra, ami rövidíti az életüket, megrontja az életminőségóket stb stb.) Érted, gondolom.

2018. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!