Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis és közepes testű kutya...

Kis és közepes testű kutya agilityre?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy a munkám miatt nem merem a kedvenc fajtámat(malinois)megvenni. Így egy olyan kutyára lenne szükségem, ami gyors, pörgős, jól motiválható, viszont alkalmazkodó képes. Napi 9-10 órát lenne nélkülem. Egyedül viszont sosem lenne, mert mindig van itthon valaki szerencsére. Kertes házban lakunk. Milyen fajtát javasoltok versenyszintű sportra?

2018. jún. 28. 17:57
1 2 3
 21/24 szonja900 válasza:
63%
Szerintem a shipperke,bordercollie,sheti nagyon jó agilityre!
2018. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
Szia.Nekem egy közép uszkárom van.Mi versenyszerűen fogunk agilityzni.(nem rég kezdtük az agilityt)Az uszkàrok teljes mértékben megfelelnek az agilityhez.Napi 2-3 óra foglalkozás bőven elég nekik.Nagyon alkalmazkodó fajta.
2018. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
82%

én is uszkárt, sheltiet, esetleg beaglet, border terriert javasolnék, ha még nem döntöttél:)


kicsit off,de muszaj valaszolnom néhány válaszra.

Egy mopsznak nem elég 2 óra intenzív futás? nehogy már. Egy mopsznak az nem is egészséges...Fogadok, hogy 20 perc klikkerezés után hulla lenne.

Napi 2 óra foglalkozás egy kutyának sem elég? Ugye csak viccelsz? Itt ezalatt nem 2 óra sétáltatás van értve. Ismerek nem egy border gazdát..1,5-2 óra INTENZIV foglalkozás simán elég nekik. Ami nem a sétát, meg a labdadobálást jelenti. Dobálhatsz neki 5 órán keresztül is labdát, ő abban nem fog lefaradni.

Teljesen egyetértek a kedves kérdezővel , illetve az egyik a3-as válaszolóval. Én is ismerek jópár versenyzőt akik naponta nem is foglalkoznak a kutyájukkal. Heti2/3-szor felmennek edzeni és ennyi. Az már kérdés , hogy én ezt nem tartom olyan jónak, hogy a kutya csak "sportra" van használva, dehát kinek mi, én nem szólok bele :D

2018. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem elég, ha ezt mondom, tök feleslegesen cáfolod meg. :D Olyat senki egy szóval sem mondott, hogy egy kutyának sem elég, azt mondtam, hogy az enyémnek nem. Egyébként a "labdadobálás" az egyik legintenzívebb mozgásforma. Amelyik kutya attól nem fárad el, az semmitől nem fog. Olyan kutya pedig nem létezik, aki 2 óra, például futástól elfáradna, de ugyanennyi labdázástól nem. :)
2018. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!